У канадському Форті Мак-Мюррей пожежі знищили 20% будинків

Пожежі в цій частині країни вирують вже близько тижня.

Близько 20% будинків знищено вогнем у місті Форт Мак-Мюррей у канадській провінції Альберта, де продовжують вирувати лісові пожежі, повідомив депутат місцевого парламенту Девід Юрдига. За його словами, пройдуть роки, перш ніж місто повернеться до нормального життя.

Форт Мак-Мюррей розташоване на нафтових пісковиках, які вкриті хвойним лісом. Тут знаходяться найбільші в Канаді нафтові родовища. Пожежі у цій частині країни вирують вже близько тижня. Більше 100 тисяч жителів регіону змушені були виїхати, рятуючись від вогню. За даними пожежних служб, зараз вогнем охоплена територія приблизно в 1,6 тисяч квадратних кілометрів - трохи менше, ніж у суботу. На думку фахівців, найбільш складний етап боротьби з пожежею вже пройдено.

Представник уряду провінції Альберта повідомив, що температура, яка зменшилася, допомагає пожежникам боротися з вогнем і полум'я поширюється не настільки швидко, як раніше. Вогонь відступає від населених районів, але все ще загрожує сусідній провінції Саскачеван.

Жителям Саскачевану і Північно-Західних територій рекомендували закрити вікна та двері через дим. Останній етап евакуації людей з Форту Мак-Мюррей був завершений в неділю. Про загибель людей в результаті самих пожеж не повідомлялося, однак дві людини загинули в ДТП в ході масової евакуації.

Напередодні вогонь повернувся "допалити" нафтову столицю Канади. Як повідомлялося, 4 травня лісова пожежа в канадській провінції Альберта змусив місцеву владу оголосити про евакуації міста Форт Мак-Мюррей.

Мер міста закликав своїх підопічних тікати подалі. Всі бояться того, що вітер змінить свій напрямок, і вогонь повернеться вдруге. "Немає нічого страшнішого, ніж залишати власний будинок. Крім одного – застрягти у власному домі, як у пастці", - застерігає голова провінції Альберта Рейчел Нотли.

В Канаді вже горить 200 тисяч га землі, площа лісової пожежі невпинно збільшується

За добу площа лісових пожеж у центральній Канаді зросла вдвічі

Полум’я заблокувало всі під’їзди до міста Форт Мак-Мюррей. Стовпи диму вже сягають 60 метрів заввишки. Через швидке поширення вогню рятувальники відмовилися від наземної евакуації людей. Їх вивозять винятково на ґвинтокрилах. До тла вже вигоріло понад 1600 будинків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: