Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Попри заходи безпеки з боку індійських силовиків демонстрації не вщухають.

Понад 150 людей отримали тілесні ушкодження у Кашмірі під час протестів проти рішення Індії скасувати автономію цього спірного регіону.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Щонайменше 152 особи були госпіталізовані до Шрінагарського інституту медичних наук Шер-Е-Кашмір та лікарні Шрі Махарадж Харі Сінгх з пораненнями від гумових куль та сльозогінного газу у період між 5 та 21 серпня.

Місцеві посадовці кажуть, що кількість поранених, ймовірно, перевищує показники двох лікарень. Статистика не враховує багатьох з тих, кого виписали протягом декількох годин, а також тих, хто лікується у менших лікарнях.

Індійський уряд, який поки що не надав жодних даних про постраждалих, заявив, що в демонстраціях цього місяця загиблих не було.

Влада Індії розмістила у Кашмірі додаткові сили воєнізованої поліції, заборонила публічні збори та блокує мобільний зв'язок і Інтернет, щоб запобігти протестам. Але люди все одно виходять на демонстрації, особливо після п'ятничних молитов, які завершуються сутичками між мітингувальниками та силовиками.

Нагадаємо, рішення парламенту Індії 6 серпня скасовує особливий конституційний статус Джамму та Кашміру та підпорядковує штат безпосередньо Нью-Делі. Серед іншого скасовується заборона на придбання нерухомості в Джамму та Кашмірі для нерезидентів. Також жителі інших штатів Індії відтепер зможуть подати заявку на роботу чи стипендії, які раніше були зарезервовані для місцевих мешканців. Експерти вважають, що цей крок може призвести до демографічних змін у штаті з дотепер переважно мусульманським населенням.

У відповідь уряд Пакистану вислав головного дипломатичного представника Індії і призупинив двосторонню торгівлю. Також офіційний Ісламабад планує звернутися до ООН із приводу ситуації, що склалася. Велика міжнародна увага до стосунків Індії та Пакистану пояснюється володінням обома державами ядерною зброєю.

Боротьба за Кашмір точиться, відколи 1947 року Велика Британія надала незалежність своїй колишній колонії, котра за релігійною ознакою розділилася на індуїстську Індію та мусульманський Пакистан. Державного кордону між ними немає тільки у Кашмірі, там натомість існує так звана лінія контролю. Регіон заселений переважно мусульманами, а підконтрольна Індії його частина – єдиний у країні штат, де індуїсти перебувають у меншості.

Відео Президент Пакистану попередив Індію про адекватну відповідь після авіаудару по Кашміру

Ця територія розділена між двома країнами і саме на пакистанську частину Індія здійснила авіаналіт сьогодні вдосвіта. У Нью-Делі заявили - операція була скерована проти табору бойовиків "Джаїш-е-Мохаммад". Це угруповання взяло відповідальність за теракт 14 лютого, коли загинули 40 індійських військових. 

Президент Пакистану попередив Індію про адекватну відповідь після авіаудару по Кашміру

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції