У Каспійському морі виявлено велике газове родовище

Родовище із запасами в 200 мільярдів кубометрів газу і 30 мільйонів тонн газового конденсату було виявлено в азербайджанському секторі Каспійського моря.

В азербайджанському секторі Каспійського моря виявлено родовище "Умід" із запасами в 200 мільярдів кубометрів газу і 30 мільйонів тонн газового конденсату. Про це повідомив президент державної нафтокомпанії Азербайджану (ДНКАР) Ровнага Абдуллаєв.

За словами менеджера компанії, "Умід" є другим за величиною газовим родовищем з відкритих в Азербайджані останнім часом після "Шах Деніза". Абдуллаєв також висловив надію на те, що газу на родовищі може бути ще більше - поки на "Умід" була пробурена лише одна свердловина.

Геологорозвідувальні роботи на "Умід" проводилися ще в 1980-1990-і роки. Тоді було пробурено дев'ять свердловин, але до видобутку газу на родовищі так і не приступили.

Азербайджан до 2007 року був імпортером російського газу. Однак поступово ця країна зуміла наростити видобуток газу і перестала потребувати палива від "Газпрому". У 2010 році Азербайджан навіть став експортером палива: він продав "Газпрому" мільярд кубометрів палива. У 2011 році обсяги продажів збільшаться в два рази. У "Газпромі" неодноразово відзначали, що готові викуповувати в Баку весь газ, який Азербайджан зможе поставити на експорт.

Читайте також:

Китайці знайшли у Туркменії велике газове родовище

В обмін на злиття "Газпром" пропонує Києву проблемні родовища на Ямалі

Канадці придбають золоте родовище на Дніпропетровщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: