Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Каталонії назвали дату референдуму щодо відокремлення від Іспанії

Подія відбудеться 1 жовтня, утім уряд Іспанії не дав згоду на проведення референдуму.

Каталонці проведуть референдум щодо незалежності 1 жовтня. Про це заявив президент регіону Карлес Пучдемон, незважаючи на відсутність згоди з боку державної влади, повідомляє Teletrader.

Своєю чергою, іспанський уряд вважає голосування щодо незалежності Каталонії незаконним. 

На референдумі буде поставлене запитання "Чи хочете Ви, щоб Каталонія була незалежною державою як республіка?"

Зазначимо, Каталонія є автономним регіоном в Іспанії. Іспанська Конституція забороняє їм відокремитися. Попередні спроби ініціювати процес відділення були припинені Конституційним судом.

Зазначимо, що влада Каталонії неодноразово заявляла про намір провести референдум щодо самовизначення. Низка впливових місцевих політиків незадоволені політикою центральної влади, тому вимагають розширення прав, не зважаючи на те, що регіон і так має автономію. Згідно із змінами у статусі від червня 2006 року, Каталонія - "національна реальність у складі іспанської держави". Місцевий уряд має право розпоряджатися фінансами, опікується податковою політикою і регулює роботу портів. 24 січня 2013 року каталонський парламент ухвалив резолюцію про незалежність регіону. 

Таку політику у Мадриді вважають сепаратитською, тому через різні механізми ініціативи Барселони блокуються. Втім, це не завадило у 2014 році мешканцям регіону провести незаконний референдум за відокремлення від Іспанії. Тоді із 2,3 мільйона виборців, які прийшли на голосування, 80% висловилися за незалежність. 

ВідеоУ Барселоні тисячі людей вийшли підтримати колишнього лідера Каталонії

Залиште свій коментар

Вибір редакції