У каюті сім'ї, якій вдалося врятуватися з "Булгарії", не зачинялося вікно

Молоду сім’я врятував щасливий випадок. Через те, що в їх каюті не зачинялося вікно, родині вдалося вціліти у катастрофі теплоходу "Булгарія".

Жалоба за жертвами затонулого теплохода Булгарія в Росії_18
AFP
Жалоба за жертвами затонулого теплохода Булгарія
Молода сімейна пара з дитиною вважає, що їм і їхнім родичам вдалося врятуватися з потопаючої "Булгарії" завдяки тому, що в їх каюті не зачинялося вікно.

Гульназ Міннехаєрова подорожувала теплоходом разом з чоловіком Ільшатом, донькою Діною, якій зараз рік і два місяці, а також двоюрідним братом Ільшата і його дружиною. Каюта, де в момент загибелі "Булгарі"ї вони перебували, розташовувалася на правому борту, на який припав крен.

"Можливо, і щастя було, що вікно в нашій каюті не зачинялося. Коли почався дощик, хлопчаки намагалися зачинити вікно, але не змогли. Якби з вікна вода не надійшла, то нас би залило водою з коридору і ми під водою і залишилися б", - сказала жінка.

За її словами, вода з відчиненого вікна "видавила" їх всіх у коридор, звідки їм уже вдалося врятуватися.

"Ніякого оголошення не було. Коли судно стало кренитися, ми почали переживати. Деякі навіть до останнього жартували, що зараз все буде нормально. Коли ми відчинили двері (каюти), то побачили паніку. Всі бігали, шукали жилети. Я випадково побачила, що в каюті навпаки дістають жилети з верхньої полиці шафи. Я тут же відчинила шафу і стала скидати жилети, а це для мого зросту дуже високо. Троє з нас встигли надіти жилети, один не встиг", - розповіла вона.

За її словами, їй вдалося вибратися з корабля через вже розбите вікно. Чоловік з дитиною залишився в коридорі.

"Чоловік з дитиною залишалися всередині теплохода. Йому вдалося відчинити інше вікно. Він відпустив на секунду дитину, відчинив вікно і, схопивши малюка за ногу, виплив з корабля", - пояснила вона.

Вони зустрілися вже тільки біля рятувального плоту. На щастя, їм всім вдалося врятуватися.

"З дитиною зараз все гаразд. Я боялася, що вона наковталася мазуту, але ми перевірили у педіатра - легені чисті. У мене жодного порізу, у чоловіка удари і синці, у родички Лілі - глибокий поріз. Чоловік не вміє плавати - йому допоміг жилет", - додала Міннехаєрова.

Вона наголошує, що все відбулося дуже швидко і людей ніхто про небезпеку не попереджав. Крім того, перед рейсом ніякого інструктажу з пасажирами не проводилося.

"Ніякого інструктажу не було, ніхто нічого не перевіряв. Нас проводжали знайомі, і ми жартували, що можна їх теж залишити на теплоході, бо ніхто нічого не перевіряв, абсолютно. Персонал ходив в такому ж одязі, що й ми, тому ніхто не знав, до кого можна звернутися", - розповіла Міннехаєрова.

Двопалубний дизель-електрохід "Булгарія", побудований в 1955 році в Чехословаччині, затонув 10 липня під час грози в Куйбишевському водосховищі на території Татарстану в трьох кілометрах від берега. Туристичне судно прямувало з міста Болгар в Казань.

За останніми даними МНС Татарстану, всього в списках - 209 осіб, з них на борту перебували 205 пасажирів, четверо в круїз не вирушили. Водночас за даними СК РФ на борту знаходилося 192 людини.

Повідомляється вже про 90 загиблих, врятовано 79, доля інших невідома.

Все про катастрофу теплохода читайте тут.

Читайте також:

Капітан судна, що врятувало людей з "Булгарії", розповів подробиці

Капітан теплоходу "Булгарія", рятуючи пасажирів, загинув разом з сім’єю

Теплохід "Булгарія" потонув за три хвилини

Із затонулої "Булгарії" починають піднімати тіла дітей 

Теплохід "Булгарія" вже тонув чотири роки тому в тому ж місці

Радист "Булгарії": подати сигнал SOS було неможливо

В останній круїз затонулий на Волзі теплохід вийшов без ліцензії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: