У Казахстані чати і блоги прирівняли до ЗМІ

Тепер вони будуть нести кримінальну та цивільну відповідальність нарівні з традиційними засобами масової інформації.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав законопроект, що прирівнює всі інтернет-ресурси до ЗМІ. Тепер вони будуть нести кримінальну та цивільну відповідальність нарівні з традиційними засобами масової інформації.

Дія закону "Про внесення змін і доповнень у деякі законодавчі акти республіки з питань інформаційно-комунікаційних мереж" поширюється на сайти, чати, блоги, інтернет-магазини, електронні бібліотеки і так далі.

Закон був запропонований Агентством з інформатизації та зв'язку Казахстану 5 січня 2009 року. У первісної редакції законопроекту пропонувалося наділити генерального прокурора повноваженнями призупиняти поширення в ЗМІ інформації, що суперечить законодавству. Однак ця норма згодом була виключена як антиконституційна.

Деякі журналісти Казахстану виступали проти прийняття закону. Зокрема, в червні була прийнята резолюція учасників форуму "За вільний інтернет", в якій закон має назву, що суперечить конституції і невідповідним міжнародним нормам.

За даними CNews, закон дозволяє судовим органам вимагати від власників сайтів видалити матеріали, що суперечать законодавству. Крім того, в казахський суд можна буде звернутися зі скаргою на будь-який ресурс, незалежно від того, де він розташований юридично.

CNews повідомляє, що проти законопроекту виступали й чиновники ОБСЄ. На думку радника з політичних питань центру ОБСЄ Ендрю Оффенбахера, прирівнювання всіх інтернет-ресурсів до ЗМІ призведе до "невиправданого зниження свободи самовираження".

Читайте також:

В Казахстані пропонують зарахувати до ЗМІ паркани

Депутати полегшили життя ЗМІ на період виборів

РНБО порадила українським ЗМІ не транслювати "іноземну брехню"

СБУ вилучила з Інтернету підручник з тероризму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: