У Казахстані хочуть перейменувати "радянську" столицю країни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Місту планують повернути стару назву.

У Казахстані обговорюють доцільність перейменування столиці республіки в радянський час. Наразі це місто називається Алмати, але йому хочуть повернути стару назву Алма-Ата, повідомляє Sputnik.

Автором ініціативи став місцевий письменник, поет і громадський діяч Олжас Сулейменов. На його думку, така ініціатива має підтримку серед жителів міста. "Назва Алма-Ата більш масштабна і зрозуміла. Звучить широко, в ній точний історичний зміст. Алмати – назва для дуже вузького кола людей", – вважає він. Сулейменов зауважив, що готовий першим підписати відповідну петицію, однак ініціатива має походити від самих жителів Казахстану.

При цьому попередню згоду на перейменування нібито дав новий президент країни Касим-Жомарт Токаєв. "Під час зустрічі з президентом Токаєвим ми обговорювали це питання, і він підтримав цю ініціативу. Але він сказав, що народ повинен сам вирішити", – розповів Сулейменов. І додав, що також ідею повернення назви Алма-Ата підтримує аким – голова місцевого органу виконавчої влади та представник президента в регіоні.

Як повідомлялося, в березні цього року новий президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав указ, згідно з яким столицю країни Астану мають перейменувати на Нур-Султан. Також у країні можуть перейменувати ще три міста – це Петропавловськ, Павлодар і Семей.

Відео У Казахстані новий президент склав присягу

Інавгурація ставленика Назарбаєва відбулася в столиці вже за три дні після голосування. У промові новий очільник сказав, що працюватиме над реформами в країні. Токаєв переміг на виборах, здобувши понад 70% голосів.

У Казахстані новий президент склав присягу

Залиште свій коментар

Вибір редакції