У Казахстані оголосили дострокові вибори президента

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після відставки Назарбаєва країні потрібен новий президент.

Новий президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв оголосив дострокові вибори глави держави. Про своє рішення він розповів у сьогоднішньому зверненні до нації, повідомляє видання tengrinews.kz.

Токаєв заявив, що рішення про позачергові вибори президента Казахстану 9 червня ухвалене відповідно  до  Конституції.

"Твердо вважаю дострокові вибори глави держави абсолютно необхідними. Для того, щоб забезпечити суспільно-політичну згоду, впевнено рухатися вперед, вирішувати питання соціального і економічного розвитку, необхідно зняти будь-яку невизначеність", - уточнив він

За словами нового президента Казахстану, він консультувався з цього питання з керівництвом парламенту, лідерами політичних партій і Конституційною радою.

Як повідомлялося, Нурсултан Назарбаєв незмінно очолював Казахстан від 1990 року. 19 березня він оголосив про свою відставку, після неї він збирається очолити Раду безпеки Казахстану, яку за рішення парламенту він може очолювати довічно. Тимчасово виконувати обов'язки президента країни буде спікер Сенату Касим-Жомарт Токаєв. ТСН.ua з'ясував, що відомо про тимчасового очільника країни.

Пізніше Токаєв запропонував перейменувати столицю країни на честь колишнього президента Нурсултана Назарбаєва. Пропозицію винесли на голосування в парламенті Казахстану, де її підтримали нардепи.

ВідеоЗа ініціативи нового президента Казахстану, столицю країни перейменували на Нурсултан

Тепер не Астана, а Нурсултан. Із такою ініціативою виступив уже новий очільник держави Касим-Жомарт Токаєв. Також іменем Назарбаєва він пропонує назвати вулиці всіх обласних центрів. До вступу на посаду президента Токаєв очолював парламент. Тепер крісло спікера посіла старша дочка Назарбаєва – Дарига.  

За ініціативи нового президента Казахстану, столицю країни перейменували на Нурсултан

Залиште свій коментар

Вибір редакції