У Казахстані опублікували заяву про відставку президента Киргизії

Агентство Казінформ розмістило заяву поваленого президента Киргизії Курманбека Бакієва.

Державне казахстанське інформаційне агентство Казінформ розмістило заяву поваленого президента Киргизії Курманбека Бакієва, в якому він подав у відставку і поклав на тимчасовий уряд всю відповідальність за останні події в країні.

Нагадаємо, у Киргизії 6 квітня почалися масові хвилювання, що охопили на наступний день майже всю країну. Жертвами зіткнень прихильників опозиції з силами правопорядку стали 82 людини, більше 1500 отримали поранення.

Президент Курманбек Бакієв, який прийшов до влади після "тюльпанової революції" 2005 року, залишив Бішкек, а опозиція сформувала тимчасовий уряд. За останніми даними, Бакієв написав заяву про відставку і вилетів в Казахстан, а тимчасовий уряд почав затримувати його родичів та соратників. На думку нової влади, вони, як і скинутий лідер країни, повинні постати перед судом і відповісти, зокрема, за розстріл демонстрантів у Бішкеку 7 квітня.

"У ці трагічні для киргизького народу дні, усвідомлюючи всю відповідальність за майбутнє киргизького народу, збереження цілісності держави ... відповідно до статті 50 Киргизької республіки, я подаю у відставку", - говориться в документі. Під заявою стоїть підпис Бакієва і дата - "16.04.10".

Раніше представники тимчасового уряду Киргизії заявили, що, відлетівши в Казахстан, Бакієв надіслав заяву про свою відставку за факсом, проте родичі Бакієва назвали цей факс фальшивкою і запевняють, що питання про відставку поки не стояло.

Виїзд Бакієва за межі Киргизії був здійснений за посередництва ОБСЄ і трьох держав - Росії, Казахстану та США.

Читайте також:

Брат Бакієва назвав його відставку "фальшивкою"

Скинутий президент Киргизії Бакієв надіслав заяву про відставку факсом

В охопленому заворушеннями Бішкеку почалося масове мародерство

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: