У Казахстані всі фільми в прокаті зобов'язали дублювати казахською мовою

Всі фільми, що виходять в прокат в Казахстані, з 2012 року будуть дубльовані казахською мовою.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав поправки до закону "Про культуру", що передбачає з 2012 року обов'язковий дубляж державною (казахською) мовою всіх фільмів, що виходять в прокат на території Казахстану,

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Крім того, поправками передбачається подальше вдосконалення національного законодавства про культуру в частині підтримки музейної та бібліотечної справи, а також формування та збереження культурних цінностей.

Нагадаємо, Верховна рада 11 травня не підтримала законопроект, який передбачав скасування обов'язкового дублювання українською мовою іноземних фільмів.

В Україні подібна норма діє з 2008 року.

24 грудня 2007 року Конституційний суд ухвалив рішення стосовно офіційного тлумачення положень ст. 14 Закону України "Про кінематографію". Згідно з цим рішенням, усі іноземні фільми перед розповсюдженням в Україні обов'язково мають бути дубльовані або озвучені чи субтитровані державною мовою.

Відповідно до наказу міністерства культури від 18 січня 2008 року, Держслужба кінематографії при Мінкультури не має права видавати прокатну ліцензію, "якщо фільм не дубльований державною мовою на фільмокопії мови оригіналу".

Як повідомлялося, у березні 2010 року кінотеатри в Україні відвідали близько 2 млн глядачів. Порівняно з тим же періодом минулого року відвідуваність кінотеатрів зросла більш ніж на 40%.

Надходження від кінопрокату у березні цього року перевищили 68 млн. грн., що майже вдвічі більше, ніж торік.

В середньому за тиждень в березні 2010 року в Україні демонстрували близько 18 стрічок (в березні 2009 року – 14).

Читайте також:

Рада відмовилась скасувати дублювання фільмів українською мовою

Мінкульт спростував заяву Табачника про український дубляж

ПР зажадала негайно скасувати дубляж фільмів українською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: