У Казахстані заарештували тираж газет за компромат на зятя президента

Суд постановив заарештувати тиражі кількох провідних газет, що опублікували матеріали про зятя Нурсултана Назарбаєва.

У Казахстані заарештовано тиражі ряду провідних газет за публікацію компромату на зятя президента країни Нурсултана Назарбаєва.

Районний суд в Алма-Аті задовольнив позов самого Тимура Кулібаєва, який також вимагав публічного спростування відомостей, що ганьблять його.

Повідомляється, що суд ухвалив рішення без присутності сторін. Він заборонив не тільки ЗМІ, але і будь-яким особам публікувати та розповсюджувати інформацію, що порочить Кулібаєва.

Серед покараних відповідачів - газети "Погляд", "Республіка" і "Курсив". В останній вже звільнили редактора, який пропустив матеріал до друку. На думку правозахисників, районний суд вийшов за рамки не тільки національного, але й міжнародного законодавства, ратифікованого в Казахстані. І явно зробив більше, ніж вимагав позивач.

Компрометуючі дані виданням надав колишній президент "БТА банку" Мухтар Аблязов. Він був відсторонений від посади рік тому, після того, як влада Казахстану націоналізувала банк та його новим господарем став Фонд "Самрук-Казина", де зять Назарбаєва обіймає посаду заступника голови правління.

За інформацією Аблязова, Кулібаев отримав більш ніж 160 млн доларів в якості хабара від китайської нафтової корпорації, якій було продано за заниженою ціною активи, що належать Казахстану. При цьому копії документів, де зафіксовані факти передачі хабарів, були відправлені владі в Пекіні та Астану. Реакції від них поки не надійшло.

Са Аблязов заявив у ЗМІ, що компромату в нього вистачить на найближчий рік. Тому очікувати, що ця історія закінчиться рішенням районного суду, не доводиться.

Слід також зазначити, що редакція газети "Республіка", яка однією з перших опублікувала відомості екс-банкіра, отримала на руки позов Кулібаєву вже після того, як суд виніс по ньому рішення.

Тимур Кулібаев одружений на середній дочки Нурсултана Назарбаєва Динарі. Цікаво, що з ім'ям іншого колишнього президентського зятя пов'язана схожа історія, правда, він виступає в ній у прямо протилежній ролі. Рахат Алієв був одруженим в минулому на старшій дочці Назарбаєва Даризі.

Він перебуває в опалі та переховується за кордоном. За даними західних ЗМІ, в його розпорядженні знаходяться численні компрометуючі документи, що викривають його колишню рідню як клан корупціонерів.

Частина "державних секретів" Алієв розкрив у своїй книзі "Хресний тесть", що вийшла минулої весни. Багато Інтернет-магазини продавали її з таким рекламнимформулюванням: "Ця книга про людину, яка обікрала народ на мільярди доларів і перетворила його на раба" (маючи на увазі Назарбаєва).

Читайте також:

Газета донецької мерії опублікувала промову Сталіна про "ворожу буржуазію"

У Китаї заборонили показ "Аватара"

Іранцям заборонили співпрацювати з BBC та "Голосом Америки"
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: