У Кенії створили спеціальний суд над сомалійськими піратами

Відтепер сомалійських піратів судитимуть у спеціальному суді, який відкрився у Кенії.

У Кенії відкрився спеціальний суд для розгляду справ сомалійських піратів.

Суд був створений на базі в'язниці Шімо Ла Тева і буде спонсоруватися Управлінням ООН з наркотиків і злочинності, Євросоюзом, Австралією та Канадою.

Заступник голови кенійського МЗС Річард Оньонка сподівається на те, що свою участь в організації системи суду і виконання покарань стосовно сомалійських піратів, візьмуть усі зацікавлені країни.

Зі свого боку, представник Євросоюзу Ерік Ван дер Лінден зазначив, що блок продовжить надавати сприяння у зусиллях Кенії із засудження морських бандитів.

"Ми вже багато зробили для поліпшення умов перебування ув'язнених у в'язниці та вдосконалення системи безпеки. Однак багато нам ще потрібно зробити", - зазначив він.

Зазначимо, за даними поліції, з 2003 року Кенії було передано 124 людини, заарештованих за підозрою в піратстві. Лише 18 з них були засуджені, причому десять з них були засуджені до семи років ув'язнення, а інші вісім бандитів - до 20 років. Решта 106 підозрюваних чекають на початок судового процесу.

У свій час Кенія відмовлялася приймати затриманих піратів, посилаючись на завантаженість пенітенціарної системи і відсутність фінансування.

Нагадаємо, з пропозицією прийняти у себе спеціальний міжнародний трибунал для судового переслідування морських піратів ще рік тому виступили Нідерланди.

Як відомо, найсуворіше покарання, якому піддавалися сомалійські пірати, - смертний вирок. Його винесли в травні цього року в Ємені піратам, які напали на йеменський нафтовий танкер в минулому році, в результаті чого двоє людей загинули.

Нещодавно окружний суд Роттердама засудив п'ятьох сомалійських піратів до тюремного ув'язнення терміном на 5 років. Піратів судили за законодавством XVII століття "За морські розбої".

Читайте також:

Перший в історії суд над піратами завершився в Нідерландах

В Європі вперше засудили сомалійських піратів

Сомалійських піратів судять за законами 17-го століття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: