У Киргизії "авторитетного" друга Бакієва розстріляли разом з охоронцями

Мірсідікова, який був близький до оточення поваленого президента Курманбека Бакієва, підозрювали в організації масових заворушень на півдні Киргизії.

На півдні Киргизії в ніч на понеділок застрелений відомий в республіці кримінальний авторитет Айбек Мірсідіков на прізвисько Чорний Айбек. Мірсідікова, який був близький до оточення поваленого президента Курманбека Бакієва, підозрювали в організації масових заворушень на півдні Киргизії. У ході зіткнень три людини загинули і кілька десятків отримали поранення.

Як заявив заступник голови тимчасового уряду Киргизії Азімбек Бекназаров, нова влада не вважає, що смерть Мірсідікова негативно вплине на міжнаціональну обстановку. За словами Бекназарова, біля Чорного Айбека, який був етнічним узбеком, останнім часом було багато проблем в кримінальному середовищі, зокрема, він вів війну з лідером узбецької діаспори Джалал-Абадської області, колишнім депутатом киргизького парламенту Кадиржаном Батировим.

Як упевнений Бекназаров, вбивство Айбека Мірсідікова пов'язано з цією особистою ворожнечею. "Думаю, вони самі розберуться", - додав представник тимчасового уряду, по всій видимості, маючи на увазі протистояння двох угруповань.

Як стало відомо, Мірсідіков був убитий разом зі своїми охоронцями в ніч на 7 червня в Сузакському районі Джалал-Абадської області. За даними киргизьких інформагентств, невідомі розстріляли автомашину, в якій знаходилися Мірсідіков і троє охоронців, що супроводжували його. Всі четверо загинули. Як заявив виконуючий обов'язки губернатора Джалал-Абадської області республіки Бектур Асанов, це вбивство стало результатом кримінальних розбірок. За фактом вбивства порушено кримінальну справу.

За даними киргизьких ЗМІ, Чорний Айбек був близький до одного з братів колишнього президента країни - Ахмата Бакієва. Будинок кримінального авторитету в родинному селі поваленого президента знаходився поряд з будинками сім'ї Бакієвим. Особняк Чорного Айбека був спалений під час заворушень 13-14 травня в Джалал-Абадській області. У Киргизії не виключають, що до підпалу будинків у селі Тійіт могли бути причетні люди Батирова. У всякому разі після пожежі в Джалал-Абадській області поповзли чутки про початок кримінальної війни між Чорним Айбеком і Кадиржаном Батировим.

Як писали киргизькі ЗМІ, Чорний Айбек став кримінальним авторитетом, відсидівши декілька років за хуліганство в місцях позбавлення волі. Мірсідікова випустили з в'язниці достроково "за станом здоров'я". За даними преси, Чорний Айбек і його люди брали участь у нападах на співробітників міліції. Його також підозрювали в тому, що він озброював людей, щоб захопити будівлю обласної адміністрації в Джалал-Абаді. Кадиржан Батиров звинуватив Мірсідікова у зв'язках з Ахматом Бакієвим.

Читайте також:

Бакієв вирішив найняти колишнього адвоката Ходорковського

НБУ запідозрив Киргизію у відмиванні коштів в Україні

Узбекистан стягнув бронетехніку до кордону з Киргизією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: