У Киргизії дописали нову конституцію

Киргизи на референдумі будуть ухвалювати нову Конституцію - країна стане парламентською республікою і президент буде позбавлений повної недоторканності.

Тимчасовий уряд Киргизії закінчив розробку нової конституції і оприлюднив текст документа. Основний закон буде винесено на всенародний референдум, який відбудеться 27 червня.

Нова Конституція змінює державний устрій Киргизії. Згідно з проектом, Киргизія стане парламентською республікою - про плани провести таку реформу тимчасовий уряд оголосив незабаром після державного перевороту 6-7 квітня.

Згідно з документом, президент республіки зможе обиратися тільки на один шестирічний термін. Раніше президенти обиралися на 5 років і могли обіймати вищу державну посаду двічі. Також президент буде позбавлений повної недоторканності і може бути у виняткових випадках притягнутий до кримінальної відповідальності.

Крім того, нова конституція зберігає за киргизькою мовою статус державної в республіці, а за російською - статус офіційної мови.

Разом з конституцією на референдум буде винесено декрет про президента Киргизії на перехідний період. Декрет передбачає, що цей період триватиме до кінця 2011 року, а очолювати країну весь цей час буде голова тимчасового уряду Роза Отунбаєва. Згідно з документом, тимчасовий президент не має права перебувати в політичних партіях, у зв'язку з чим Отунбаєва вже оголосила про вихід з Соціал-демократичної партії.

Раніше Отунбаєва заявляла, що не буде претендувати на посаду президента країни на виборах, які мають відбутися в жовтні 2011 року. Новий глава держави приступить до виконання обов'язків 1 січня 2012 року.

Підготовка нової конституції країни стала одним з головних пунктів програми тимчасового уряду Киргизії, який прийшов до влади після повалення Курманбека Бакієва.

Читайте також:

У Киргизії розлючений натовп побив губернатора і міністра оборони

Вибори президента Киргизії відбудуться восени 2011 року

Роза Отунбаєва стала президентом Киргизії на півтора роки

Росія допоможе Киргизії відновити порядок у країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: