У Киргизії можуть узаконити відкуп від армії

Міністерство оборони Киргизії запропонувало узаконити відкуп від обов'язкової військової служби.

Відповідне положення міститься в новій редакції закону "Про загальний військовий обов'язок", представлений в парламенті 22 грудня.

Якщо законопроект буде ухвалений, в Киргизії з'явиться особливий вигляд служби - ПМР (призовний мобілізаційний резерв). Призовник, який захоче скористатися нововведенням, повинен буде внести на спеціальний рахунок Міністерства оборони 12 тисяч сомів (близько 300 доларів), а також пройти підготовку у навчально-тренувальному центрі.

За словами міністра оборони Бакітбека Калієва, навчання продовжуватиметься протягом місяця. Після цього молода людина зможе отримати військовий квиток.

Пройти службу в ПМР, як пояснив чиновник, зможуть як ті, хто не може служити в армії через навчання, так і ті, хто просто не хоче цього робити.

За рахунок коштів, що надійшли від таких призовників, фінансуватиметься робота навчально-тренувальних центрів.

Депутати, зі свого боку, запропонували внести до законопроекту зміни, що стосуються статусу тих, хто "відкупився" від армії. На їх думку, в законі слід згадати, що молоді люди, які пройшли службу в ПМР, надалі не зможуть займати ряд посад у сфері державної служби.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: