У Киргизії нова конституція

Президент Киргизії Курманбек Бакієв під час урочистої церемонії підписав закон "Про нову редакцію конституції Киргизької республіки".

Президент Киргизії Курманбек Бакієв під час урочистої церемонії підписав закон "Про нову редакцію конституції Киргизької республіки".

"Ми, тим самим, підводимо підсумки першого етапу конституційної реформи, який тривав більше двох років. Нова редакція конституції, схвалена народом, знаменує великий крок вперед по шляху демократії, по шляху формування в нашій країні цивільного суспільства, по шляху затвердження пріоритету прав людини", - заявив глава держави під час церемонії.

"Ґрунтуючись на нових конституційних положеннях, ми разом з вами, разом з нашими громадянами, знайдемо ефективніші шляхи для розвитку нашої країни, її економіки, культури, поліпшення добробуту народу", - відзначив Бакієв.

У неділю в Киргизії пройшов всенародний референдум по ухваленню нової конституції і Кодексу про вибори, запропонованих президентом країни.

"Конституція прийнята, вона починає діяти. Нам треба нову конституцію ітілювати в життя. І не відкладати це на місяці і роки", - підкреслив Бакієв.

Годиною раніше Центрвиборчком Киргизії оповістив остаточні підсумки всенародного голосування, згідно яким в плебісциті взяли участь понад 80% громадяни і 76% з них віддали свої голоси за президентську конституцію.

Конституція вступить в законну силу з дня її публікації, що, як очікується, відбудеться вже завтра.

Тим часом, як повідомила журналістів член Центрвиборчкому Гуля Рискулова, згідно законодавству Киргизії, після публікації нової Конституції діючий Кабінет міністрів "повинен буде подати у відставку".

Напередодні глава держави також розпустив парламент країни і призначив дострокові вибори на 16 грудня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: