У Киргизії обрано нову конституцію та президента

За результатами референдуму, в Киргизії прийнято нову конституцію, а голова тимчасового уряду Роза Отунбаєва стала президентом до кінця 2011 року.

Роза Отунбаєва
AFP
Роза Отунбаєва
Голова тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва офіційно затверджена на посаді президента перехідного періоду, а в республіці прийнята нова конституція.

Про це заявив голова Центральної виборчої комісії з проведення виборів і референдумів у республіці Акилбек Сарієв.

"Результати референдуму опубліковані, і це означає, що нова конституція набрала чинності. Отунбаєва затверджена президентом на перехідний період з терміном повноважень до 31 грудня 2011 року", - сказав Сарієв.

Згідно з новою конституцією, в Киргизії введена парламентська форма правління. Як планується, вибори нового депутатського корпусу за партійними списками відбудуться 10 жовтня.

Нагадаємо, 27 червня у Киргизії було проведено референдум, на якому мешканцям пропонувалося висловитися за введення нової конституції та легітимізацію влади, котра прийшла після повалення колишнього президента Курманбека Бакієва.

Влада республіки звинуватила родичів Бакієва в організації безладів, у ході яких офіційно загинули 297 осіб, неофіційно - майже 2 тисячі. Сам Бакієв, який переховується в Білорусі, категорично заявив про свою непричетність і, зі свого боку, поклав відповідальність за криваві сутички на тимчасовий уряд.

Читайте також:

У киргизькому Оші вбивають заручників, знайдена братська могила на 150 тіл

Отунбаєва оголосила себе законним президентом Киргизії

Племінник Бакієва зізнався в організації заворушень

У Киргизії затримали 20 снайперів, з них семеро – іноземці

ВідеоУ Киргизії обрано нову конституцію та президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: