У Киргизії оголошено дводенну жалобу

У п'ятницю та суботу в Киргизії вшановуватимуть тих, хто загинув під час перевороту. З останніми даними постраждала тисяча людей, 75 осіб померли.

У Киргизії 9 та 10 квітня оголошені днями жалоби в пам'ять про загиблих у ході перевороту 6-7 квітня.

Про це повідомила напередодні голова тимчасового уряду Роза Отунбаєва.

За останніми даними, під час заворушень у Киргизстані 75 людей загинули, більше тисячі постраждали.

Отунбаєва повідомила, що кожній родині загиблого і потерпілим буде надана матеріальна допомога.

Нагадаємо, безлади в Киргизстані почалися 6 квітня у місті Таласі, перекинувшись на наступний день на інші регіони країни, у тому числі на столицю держави - Бішкек.

До вечора середи представники опозиції заявили, що уряд Киргизстану пішов у відставку, і оголосили про утворення тимчасового уряду. У багатьох містах Киргизстану були захоплені будівлі обладміністрацій, міліції та інших адміністративних установ, була обрана нова влада з числа опозиціонерів.

8 квітня глава тимчасового уряду Киргизстану Отунбаєва заявила, що має намір за півроку змінити конституцію країни, а також закони про вибори і політичні партії. У соціальній сфері буде виконана одна з основних вимог населення - знижені у два рази тарифи на послуги ЖКГ.

Нова киргизька влада заявила, що силові структури перейшли на її бік. Відповідальність за кровопролиття в Бішкеку новий уряд поклав владу, яка діяла на той момент.

Отунбаєва повідомила, що функції президента і уряду Киргизії передані тимчасовому народному уряду. Вона також заявила про розпуск парламенту.

Зі свого боку президент Киргизії Курманбек Бакієв спростував твердження про те, що він виїхав з країни. "Я перебуваю на півдні Киргизстану", - заявив Бакієв у четвер в ефірі радіостанції "Ехо Москви".

Він також підкреслив, що "ні в якому разі не визнає" своєї поразки. "Я обраний президент і не визнаю ніякої поразки", - заявив киргизький лідер.

При цьому він підкреслив, що не збирається йти зі зброєю в руках проти киргизів.

Тим часом, у столиці країни, за даними на вечір 8 квітня, зберігалася напружена обстановка. У місті безчинствували мародери, була чутна стрілянина. Для припинення безладів було залучено спецназ, міліцію, народні дружини.

Нове керівництво МВС Киргизстану заявило, що співробітникам правоохоронних органів дозволено відкривати вогонь на ураження по мародерам у разі надання ними збройного опору.

Читайте також:

Мародери перетворюють столицю Киргизії на руїни

Новий глава МВС Киргизії дозволив стріляти в мародерів

Бакієв вийшов у радіоефір: "За переворотом у Киргизії стояли зовнішні сили"

Мєдвєдєв відправив до охопленої революцією Киргизії російських десантників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: