У Киргизії підрахували збиток від діяльності оточення Бакієва

Попередній підрахунок всіх збитків склав більше 43,5 мільйона доларів. Порушено 23 кримінальні справи.

Генеральна прокуратура Киргизії назвала суму збитків, яких, за її даними, завдали державі представники оточення поваленого президента Курманбека Бакієва.

За твердженням прокуратури, збиток від різного роду корупційних оборудок, рейдерського захоплення чужого майна та незаконної приватизації склав більше двох мільярдів сомів (більше 43,5 мільйона доларів). Дані, як повідомляється, носять попередній характер.

В рамках розслідування діяльності оточення Бакієва порушено 23 кримінальні справи. По одній із цих справ був затриманий громадянин Великобританії Вугар Халілов, його звинуватили в легалізації злочинних доходів.

Про затримання Халілова, нагадаємо, стало відомо незабаром після квітневого перевороту в Киргизії. Повідомлялося, що він керує PR-компанією Flexi Communications. У пресі висловлювалися припущення, що причиною затримання стали контакти Халілова з молодшим сином колишнього президента Киргизії Максимом Бакієвим.

Крім того звинувачення у відмиванні грошей силові структури Киргизії заочно висунули колишньому гендиректору MGN Group Євгену Гуревичу. Компанія останнього, нагадаємо, в 2009 році виграла тендер на управління активами Фонду розвитку Киргизії - структури, підконтрольної Максиму Бакієву. Пізніше договір був розірваний - це відбулося після того, як в Італії був виданий ордер на арешт Гуревича (його запідозрили у відмиванні грошей і зв'язках з мафією).

Після перевороту в Киргизії, нагадаємо, нове керівництво республіки завело кримінальні справи на поваленого президента і його найближчих родичів. Деякі активи, що належали, на думку тимчасового уряду, Бакієву і його оточенню, були націоналізовані. Сам Курманбек Бакієв в даний час знаходиться в Білорусі, місцезнаходження його сина Максима і брата Жаниша (які також стали фігурантами кримінальних справ) невідомо.

Читайте також:

Правозахисники звинуватили Бакієва у багатоженстві

Бакієва заочно звинуватили в масових вбивствах

У домі Бакієва знайшли екзотичний зоопарк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: