У Киргизії почалась часткова мобілізація

Необхідність такого рішення - червневі події 2010 року в місті Ош і Ошській області вже призвели до численних людських жертв серед мирного населення.

13 червня в Киргизії починається часткова мобілізація.

Як повідомили в прес-службі тимчасового уряду, відповідний декрет підписаний тимчасовим урядом Киргизської Республіки.

"З 13 червня 2010 року оголосити часткову мобілізацію в Киргизській Республіці", - наголошується в декреті.

Тимчасовий уряд доручив Міністерству оборони Киргизської Республіки:

- провести заходи щодо переведення частини Збройних Сил на організацію і склад військового часу в порядку і в терміни, встановлені мобілізаційними планами і відповідно до чинного законодавства Киргизської Республіки;

- перелік з'єднань і частин, що підлягають мобілізації, визначити своїм рішенням, виходячи з виконуваних завдань з підтримки режиму надзвичайного стану.

Також спеціальному представникові тимчасового уряду по південному регіону, комендантам міст і районів, де введено надзвичайний стан, доручено із застосуванням всіх наявних сил і засобів прийняти жорсткі і вичерпні заходи щодо стабілізації суспільно-політичної ситуації в південному регіоні країни.

Як пояснює влада республіки, необхідність такого рішення - "червневі події 2010 року в місті Ош і Ошській області вже призвели до численних людських жертв серед мирного населення".

"Деструктивні сили і кримінальні елементи, грубо зневажаючи всі моральні норми і людські звичаї, цинічно намагаються розхитати Конституційний лад і порушити відносини добросусідства, що складалися між народам, які проживають на території республіки, упродовж століть", - наголошується у документі.

"Зростає хвиля грабежів, насильства, вбивств і непокори інститутам державної влади. Неприйняття своєчасних і дієвих заходів в складній і неоднозначній ситуації, що склалася, може призвести до розширення масштабів конфлікту і переростання його в регіональний з усіма наслідками", - йдеться в декреті.

У місті Ош на півдні Киргизії вдень 12 червня почалася силова операція з наведення порядку.

У зв'язку з цим 12 червня Роза Отунбаева офіційно звернулася до президента Росії Дмитра Мєдвєдєва з проханням ввести до Киргизії миротворчий контингент. "Нам потрібне введення інших військових сил, щоб купірувати ситуацію", - підкреслила глава тимчасового уряду.

Читайте також:

Киргизькі демонстранти перервали трансляцію Чемпіонату світу з футболу

У Бішкеку молодь захопила автобуси і виїхала на південь Киргизії

"Кривава п'ятниця" у Киргизії: кількість загиблих перевищила 40 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: