У Киргизії почалася спецоперація по наведенню порядку

В Оші силові структури намагаються взяти під свій контроль місто. Швидко навести порядок не вдасться, оскільки пересування по місту сильно ускладнене барикадами і кістяками спалених автомобілів.

У місті Ош на півдні Киргизії вдень 12 червня почалася силова операція з наведення порядку. У східних районах міста чутні постріли з автоматичної зброї та артилерійські залпи.

У силових структурах Киргизії, однак, повідомили, що швидко навести порядок не вдасться, оскільки пересування по місту сильно ускладнене барикадами і кістяками спалених автомобілів. Крім того, в'їзди в деякі райони перекриті збройними загонами самооборони з місцевих жителів.

Раніше глава тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва повідомила, що ситуація в місті "переходить через край", а заступник голови тимчасового уряду, Темір Сарієв визнав, що "через обмежені ресурси, у тому числі людські" влада не може покласти край заворушенням.

У зв'язку з цим 12 червня Роза Отунбаева офіційно звернулася до президента Росії Дмитра Мєдвєдєва з проханням ввести до Киргизії миротворчий контингент. "Нам потрібне введення інших військових сил, щоб купірувати ситуацію", - підкреслила глава тимчасового уряду. Про реакцію з боку російського керівництва поки нічого не повідомляється.

Підрозділи російських Збройних сил, що знаходяться в Киргизії для забезпечення захисту російських військовослужбовців та їхніх сімей на базі Кант, не притягуватимуться до заходів з наведення порядку на півдні Киргизії, повідомило журналістам високопоставлене джерело у військових колах РФ.

"У цих підрозділів є своя чітка місія, і до виконання інших завдань вони залучатися не будуть", - сказало джерело.

Підрозділи десантників були оперативно перекинуті в республіку 8 квітня цього року для забезпечення безпеки сімей російських військовослужбовців і посилення охорони об'єктів бази у зв'язку з безладами у країні.

За останніми даними, в результаті міжетнічних зіткнень між киргизами і узбеками в Оші загинули 62 людини і близько 800 отримали поранення. У Оші і Ошській області введено режим надзвичайної ситуації, крім того в самому місті діє комендантська година, яка, однак, не дотримується через те, що у силових структур немає достатньо людей і засобів.

Читайте також:

Кількість загиблих в Киргизії досягла 62 осіб

Киргизькі демонстранти перервали трансляцію Чемпіонату світу з футболу

У Бішкеку молодь захопила автобуси і виїхала на південь Киргизії

"Кривава п'ятниця" у Киргизії: кількість загиблих перевищила 40 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: