У Киргизії почалися рейдерські захоплення будівель росіян

Після перевороту в Киргизії відбувають етнорейдерські захоплення нерухомості, що належить російським громадянам. Російське посольство в Киргизії попросило місцеву владу втрутитися.

Росіяни в Киргизії скаржаться на рейдерські захвати і напади на їх офіси та житлові будинки.

Про це заявив офіційний представник російського зовнішньополітичного відомства Андрій Нестеренко.

"Серйозну стурбованість викликає те, що в останні дні в посольство Росії в Бішкеку надходять численні звернення громадян Російської Федерації та російських співвітчизників у зв'язку з випадками рейдерських захоплень і нападів на офіси їхніх компаній і житлові будинки, проявами побутового націоналізму в Бішкеку та інших районах Киргизії" , - заявив Нестеренко.

За словами Нестеренка, місцеві правоохоронні органи і органи влади найчастіше не реагують на прохання росіян про допомогу і захист. Посольство РФ в Киргизії 13 квітня звернулося до відповідних відомств цієї країни з проханням вжити заходів для забезпечення безпеки проживають у країні російськомовних громадян, сказав представник МЗС РФ.

Після масових заворушень, які 7 квітня охопили всю країну, в Киргизії почалися етнорейдерскі захоплення власності, що належить "некиргизам", і погроми магазинів, кіосків і підприємств, що належать слов'янам, туркам, китайцям і представникам інших національностей.

Так, в ніч з 7 на 8 квітня були зроблені спроби рейдерського захоплення власності російських підприємців - холодокомбінату N1, що знаходиться недалеко від міста Токмок.

У селищі "гідробудівників" натовп молодих киргизів зажадав виселення росіян з їхніх будинків. Після прибуття на місце загону дружинників, до якого входили представники різних національностей, натовп пішов, але обіцяв повернутися після від'їзду дружинників.

У Бішкеку групи молодих людей-киргизів обходять приватні будинки, в яких мешкають росіяни зі словами: "Росіяни, забирайтеся з киргизькою землі" і "Ми вас будемо громити".

Інформація про подібні інциденти надходила з міста Кант, сіл Тюп і Карла Маркса.

Масові протести почалися в Киргизії 6 квітня, а 7 квітня охопили всю країну. У заворушеннях загинули 84 людини, сотні отримали поранення. На хвилі протестів до влади в країні прийшла опозиція, створено тимчасовий уряд.

Читайте також:

Противники поваленого президента Киргизії закидали його камінням

Нова киргизька влада не виправдала сподівання Москви щодо натівської бази

Тимчасовий уряд Киргизії вимагає суду над поваленим президентом

Росія подарує Киргизії 20 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: