У Киргизії порушено 90 справ за фактами вбивств у міжетнічних зіткненнях

Міністерство внутрішніх справ Киргизії порушило 90 справ через вбивства та погроми в ході міжетнічних зіткнень на півдні республіки. Виявлено 90 тіл загиблих.

МВС Киргизії порушило 90 кримінальних справ за фактами вбивств і підпалів у ході міжетнічного конфлікту на півдні республіки.

Про це заявив комендант Ошської області Бактибек Алимбеков.

"МВС Киргизької республіки за фактами вбивств і мародерства порушило 90 кримінальних справ. Виявлено 195 трупів (в Ошській та Джалал-Абадської областях), з них більше 70 вже пізнано. Більше 20 повідомлень про безвісти зниклих", - сказав Алимбеков.

За його словами, в рамках порушених кримінальних справ призначено 159 експертиз, в тому числі судово-балістичні та вибухотехнічні.

У ході проведення слідчих оперативних заходів на півдні Киргизії, співробітники міліції вилучили 11 одиниць вогнепальної зброї та 85 одиниць боєприпасів, зазначив Алимбеков. Серед вогнепальної зброї - автомати Калашникова, пістолети Макарова. У добровільному порядку, відзначив комендант, громадяни здали п'ять одиниць стрілецької зброї та понад 150 одиниць боєприпасів.

Комендант настійно рекомендував всім громадянам, до яких потрапило в руки зброю, здати його правоохоронним органам. При цьому Алимбеков не згадав, що правоохоронні органи республіки не мають доступу в місцях компактного проживання узбецького населення, де, за їх даними, знаходиться велика кількість зброї.

Міжетнічні зіткнення почалися в місті Ош на півдні Киргизії в ніч на 11 червня. Тимчасовий уряд республіки ввів надзвичайний стан в Ошській області. Невдовзі заворушення перекинулися на сусідню Джалал-Абадську область, де також введено режим надзвичайного стану.

Десятки тисяч біженців залишили територію Киргизії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), участь у міжетнічних зіткненнях в Киргизії могли приймати до мільйона людей.

Читайте також:

ООН закликала терміново зібрати для Киргизії 71 млн дол

Отунбаєва: кількість загиблих в Киргизії перевищує дані в 10 разів

Сотні біженців повернулися до Киргизії

ООН нарахувала 400 тисяч киргизьких біженців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: