У Киргизії проходять парламентські вибори

У неділю в країні обиратимутьпарламент. Партя, що перемогла на виборах, зможе сформувати кабінет міністрів, а повноваження президента будуть значно урізані.

У Киргизії почалося голосування на виборах депутатів Жогорку Кенеша - парламенту країни.

Виборчі ділянки відкрилися 10 жовтня в 08:00 за місцевим часом (05:00 за київським). Права голосу в країні мають понад 2,8 мільйона людей, для них у Киргизії створені 2 000 289 виборчкомів. Ще 44 дільниці для голосування організовані за межами республіки, в тому числі в 15 містах Росії, де мешкає найбільша кількість громадян Киргизії.

На 120 місць в парламенті претендують 29 партій. Для проходження до парламенту партії необхідно подолати п'ятивідсотковий бар'єр, а також набрати не менше 0,5 відсотка голосів у кожній із семи областей Киргизії, а також містах Бішкек і Ош.

За ходом голосування стежать 850 міжнародних спостерігачів з майже 50 країн і 30 міжнародних організацій. Для запобігання можливих порушень у ході голосування при вході на виборчі дільниці великі пальці рук громадян будуть маркуватися спеціальною хімічною сумішшю. Невидима при звичайному освітленні суміш проявляється при впливі на неї спеціального приладу.

Виборчі дільниці працюватимуть до 20:00 за місцевим часом (17:00 за Києвом). Вибори будуть визнані такими, що відбулися за будь-якої явки. Попередні результати голосування ЦВК обіцяє оголосити через 2-3 дні.

Парламент попереднього скликання, обраний у грудні 2007 року, був розпущений у квітні 2010 року після того, як до влади в Киргизії прийшов тимчасовий уряд. Вибори проводяться згідно з прийнятий 27 червня 2010 року нової конституції республіки, що вводить в Киргизії парламентсько-президентську форму правління.

Партя, що перемогла на виборах до парламенту, зможе сформувати кабінет міністрів, а повноваження президента будуть значно урізані. До підведення підсумків виборів у країні діє "проміжний технічний уряд".

Читайте також:

У Харкові переховується лідер узбеків Киргизії

У Бішкеку мітингують бійці спецпідрозділу Альфа

Киргизія попросила шість держав затримати Бакієва

Президент Киргизії зекономила для країни 250 тис. доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: