У Киргизії створили "тіньові" органи влади

Представники альянсу політичних сил Киргизії сформували "тіньові" органи влади.

У Киргизії створені "альтернативний уряд" і "альтернативний парламент".

"Тіньові" органи влади сформували представники альянсу політичних сил, що не потрапили до парламенту в ході останніх виборів. У цей альянс входять близько 20 партій і громадських організацій.

Місце "альтернативного прем'єр-міністра" зайняв представник партії Акийкат (Справедливість) Алікбек Джекшенкулов, "спікером альтернативного парламенту" став лідер партії Замандаш (партії, що представляє інтереси киргизьких трудових мігрантів) Мухтарбек Омуракунов.

"Тіньові" органи влади мають намір розробляти економічні програми і законопроекти, а потім направляти їх на справжні уряд і парламент. Чи планують "альтернативні міністри" брати участь у будь-яких акціях протесту, не уточнюється. Засідати опозиціонери будуть в офісах партій, що входять до альянсу.

За підсумками виборів, що пройшли восени 2010 року, до парламенту Киргизії пройшли п'ять партій. Три з них - Соціал-демократична партія Киргизії, Ата-Журт (Вітчизна) і Республіка - об'єдналися в коаліцію і сформували уряд, розділивши міністерські пости. Деякі з тих, що не пройшли до парламенту, вимагали перегляду підсумків виборів, але їх претензії задоволені не були.

Вибори дозволили створити в республіці легітимні органи влади. До цього протягом приблизно півроку в країні діяв "тимчасовий уряд" (сформований після квітневого заколоту 2010 року), що керував за допомогою "декретів".

Читайте також:

У Киргизії запропонували роздати країну в оренду Європі та США

Тимчасовий уряд Киргизстану припинив існування

ЦВК Киргизії назвала остаточний склад парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: