У Киргизії вирішили змінити конституцію, щоб позбавити Бакієва недоторканості

Бакієва опозиція вважає поваленим, нова влада не збирається вести з ним переговори. Кримінальну справу проти Бакієва вже порушено, що не є порушенням діючого закону.

9 квітня, член нового уряду Киргизії Азімбек Бекназаров заявив, що в ніч на суботу, 10 квітня, може бути підписаний декрет "Про перехід державної влади і виконання конституції", який фактично замінить чинну конституцію і дозволить позбавити недоторканості президента Курманбека Бакієва.

Член нового уряду, який займається правоохоронною системою і армією, зазначив, що можливе затримання Бакієва зараз формально є незаконним, але до моменту цього затримання декрет вже буде підписаний.

Бекназаров підтвердив, що Бакієв знаходиться в Джалал-Абадській області Киргизії. Вранці туди ж прибув його брат Жаніш Бакієв - з Бішкеку, де він, як виявилось, перебував увесь цей час. За словами Бекназарова, Бакієв докладає усі зусилля, щоб організувати протистояння.

На запитання, чи не боїться тимчасовий уряд звинувачень у своїй антиконституційності, нещодавній опозиціонер сказав, що після того, що сталося, доводиться діяти в рамках "особливої законності".

Він також повідомив, що керівники тимчасового уряду, зокрема Роза Отунбаєва, зобов’язалися не брати участь у майбутніх виборах, тому розколу в уряді не станеться.

Раніше тимчасовий уряд Киргизії запропонував президентові Курманбеку Бакієву залишити країну і скласти повноваження, а натомість отримати гарантії особистої безпеки.

Як відомо, після того, як органи влади у Бішкеку перейшли під контроль опозиції, Курманбек Бакієв виїхав на південь країни. Зараз він як і раніше вважає себе президентом і не має наміру складати повноваження.

Переворот у Киргизії

За останніми даними, жертвами зіткнень у Киргизії, які почалися 6 квітня після арештів кількох опозиціонерів, стали 75 людей, постраждало більше 1500.

Опозиція вже сформувала тимчасовий уряд, який очолила Роза Отунбаєва. Вона оголосила про розпуск парламенту, а також про намір змінити конституцію країни, закони про вибори і політичні партії.

Крім того опозиція пообіцяла через півроку провести президентські вибори. Нова киргизька влада також заявила, що силові структури перейшли на її сторону.

У Киргизії все ще продовжуються погроми. Так, на киргизькому озері Іссик-Куль натовп захопив базу відпочинку.

Читайте також:

Тимчасовий уряд Киргизії гарантував Бакієву безпеку

Соратників брата Бакієва звинуватили в мінуванні Бішкека

Киргизія покликала російські війська наводити порядок у країні

ВідеоНаслідки перевороту у Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: