У Киргизії затримали 20 снайперів, з них семеро – іноземці

"Перехідний президент" Киргизії Роза Отунбаєва заявила, що родина Бакієва для поширення конфлікту залучила найманців з різних місць, зокрема з Москви.

У Киргизії затримали близько 20 снайперів, семеро з яких є громадянами іноземних держав.

Як зазначив голова державної служби національної безпеки республіки Кенешбек Душебаєв, поки що невідомо, чи є затримані активними учасниками заворушень на півдні Киргизії і в чому саме полягає їхня роль.

"Треба довести їхню провину, провести через суд. Як ви знаєте, нещодавно мій заступник Кубатбек Байболов висловився необережно щодо громадян Таджикистану, і ми потрапили у трохи делікатну ситуацію, передчасно оприлюднивши інформацію", - сказав Душебаєв.

Тим часом глава тимчасового уряду республіки Роза Отунбаєва в телефонному інтерв'ю західним ЗМІ заявила, що конфлікт на півдні спровокувала родина скинутого президента Курманбека Бакієва.

На її думку, Бакієви будуть намагатися поширити конфлікт і на північ країни за допомогою іноземних найманців, зокрема російських.

"Очевидно, вони (Бакієви) залучили найманців з різних місць. Деяких найняли в Москві. Найманців підтримували кримінальні угрупування, пов'язані з наркоторгівлею", - додала Отунбаєва.

Раніше представники влади Киргизії заявили, що "деструктивні сили" готують новий державний переворот 22 червня.

Ситуація в країні залишається напруженою. Нагадаємо, у червні в південних областях – Ошській і Джала-Абадській - почалися міжетнічні зіткнення між киргизами та узбеками (за деякими даними, спровоковані найманцями), жертвами яких за офіційними даними стали більше 250 людей, за неофіційними – майже 2 тисячі.

Читайте також:

Генерал киргизької міліції: найманці Бакієва в Оші не воювали

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

В Оші затримали снайперів, які стріляли по мирних мешканцях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: