У Киргизію повернулися всі біженці

До Киргизії з Узбекистану повернулися 75 тисяч 865 людей. 380 громадян Киргизії продовжують залишатися на території Узбекистану через поранення.

У Киргизію повернулися майже всі біженці, що покинули країну в ході червневих заворушень. Про це 26 червня повідомили в Прикордонній службі республіки.

За інформацією заступника голови відомства Чолпонбека Турусбекова, за поточний тиждень в Ошську і Джалалабадську області з Узбекистану повернулися 75 тисяч 865 людей.

У таборах біженців, організованих після масових зіткнень 11-14 червня на півдні Киргизії, нікого не залишилося. Лише 380 громадян Киргизії продовжують залишатися на території Узбекистану - це в основному ті, хто отримав поранення і знаходиться на лікуванні в стаціонарах.

Тимчасовий уряд республіки розраховує, що ті, хто повернувся на батьківщину зможуть взяти участь у конституційному референдумі, який відбудеться 27 червня. Для цього влада дозволила біженцям голосувати на будь-якій виборчій дільниці.

Вранці 26 червня в Оші і Ошській області було припинено дію комендантської години. Тим не менше в обласному центрі зберігаються блок-пости, а міліція знаходиться на посиленому варіанті несення служби. Як раніше заявила глава тимчасового уряду Роза Отунбаєва, не виключено, що після референдуму в цілях забезпечення безпеки населення знову буде введено комендантську годину в Оші.

Зіткнення, до яких були залучені киргизи та узбеки, почалися в Оші в ніч на 11 червня, а потім перекинулися на Джалалабадську область. За офіційними даними, за час заворушень загинули 275 людей, ще кілька десятків людей вважаються зниклими без вести.

За версією тимчасового уряду, до організації заворушень причетні прихильники поваленого президента Курманбека Бакієва і навіть міжнародні терористи.

Читайте також:

Племінник Бакієва зізнався в організації заворушень

Киргизький уряд звинуватив у безладах міжнародних терористів

Сім'ю Бакієва звинуватили у погромах на півдні Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: