У киргизькому Оші вбивають заручників, знайдена братська могила на 150 тіл

На півдні Киргизії створені польові штаби з пошуку зниклих безвісти людей: пошукові групи знаходять нові приховані поховання та братські могили.

Кількість загиблих в результаті міжетнічних зіткнень на півдні Киргизії, кульмінація яких припала на 11-14 червня, продовжує зростати.

Захоплених під час заворушень заручників вбивають, а від трупів позбавляються як від небезпечних доказів – скидають їх у річки чи ховають у безіменних могилах.

За офіційними даними, жертвами сутичок на півдні Киргизії стали 297 осіб. Неофіційно, загиблих майже 2 тисячі.

"Точна кількість зниклих безвісти поки уточнити не вдається, з огляду на те, що щодня надходить до 10 заяв про розшук зниклих під час тих подій. Мало не щодня знаходять до семи тіл невідомих людей в різних місцях, найчастіше їх виявляють у річках або у прихованих похованнях", - розповів представник польового штабу в місті Ош, який був сформований для пошуку зниклих безвісти людей.

Так, напередодні члени цього польового штабу встановили особи 70 загиблих, чиї тіла раніше не були упізнані. "Ці загиблі не входили до офіційного числа убитих під час заворушень", - підкреслило джерело.

Крім того, як розповів представник штабу, була знайдена братська могила, в якій, за попередніми даними, може бути поховано близько 150 тіл.

"Слідчі органи повинні приступити до ексгумації тіл з цієї братської могили, розташованої неподалік від узбецької махали (місце компактного проживання узбеків) в районі села Кизил-Киштак в Ошській області", - повідомив він.

"Проблема пошуку людей ускладнюється ще й тим, що досі у багатьох махалах і селах знаходяться люди, які були заручниками всі ці дні, і зараз, щоб не показати свою причетність до тих подій, люди, які тримали заручників, починають від них позбавлятися, вбиваючи їх, а тіла викидаючи у канави і річки, або влаштовуючи приховані таємні поховання ", - додав член пошукової групи.

Губернатор Ошської області Сооронбай Жеенбеков на запитання журналістів, чи сильно занижені офіційні дані про кількість загиблих, відповів: "Не сильно. Але потрібен час, щоб розібратися в цьому питанні. Багатьох людей спалювали. Групами навіть спалювали в деяких місцях".

Нагадаємо, масові заворушення почалися в південному обласному центрі Ош у ніч на 11 червня. Наступного дня вони перекинулися на сусідню Джалал-Абадську область.

Відносний спокій у зоні конфлікту наступив після переговорів про перемир'я між лідерами узбецької і киргизької громад.

Влада республіки звинуватила в організації безладів родичів скинутого президента Курманбека Бакієва. Сам Бакієв, який переховується в Білорусі, категорично заявив про свою непричетність і, зі свого боку, поклав відповідальність за криваві сутички на тимчасовий уряд.

Читайте також:

Отунбаєва оголосила себе законним президентом Киргизії

Племінник Бакієва зізнався в організації заворушень

У Киргизії затримали 20 снайперів, з них семеро – іноземці

Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: