У Киргизстані поширюють листівки з закликом розділу країни

"Опозиційний народний фронт тимчасового уряду" закликає створити федеративну киргизьку Республіку із загальною армією, МНС, грошовою одиницею та прикордонними структурами.

У Киргизстані з'явилися листівки із закликом створити Південну і Північну республіки.

На півдні країни - в Алайському, Кара-Сууйському районах Ошської області, а потім і в самому Оші, поширюють листівки з закликом створити федеративну киргизьку Республіку у складі Південно-Киргизької народно-демократичної і Північно-Киргизької демократичної республік із загальною армією, МНС, грошовою одиницею та прикордонними структурами.

Авторство листівок належить організації, що іменує себе "Опозиційний народний фронт тимчасового уряду".

Нова влада звинуватила в агітації прихильників поваленого президента Курманбека Бакієва. В Ошській та Джалал-Абадській областях активно і відкрито діють комітети з захисту Бакієва, а разом з листівками з'явилися і компакт-диски із зверненням екс-президента, який провину за смерть 86 маніфестантів 7 квітня в Бішкеку покладає на опозицію, що прийшла до влади.

Газета зазначає, що в Бішкеку поширюються чутки про підготовлювані акції протесту прихильників колишнього режиму і швидке повернення поваленого президента. В уряді вважають, що агітаційною роботою керує брат президента, котрий втік, Жаниш Бакієв, який обіймав високу посаду в спецслужбах і зберіг досить ресурсів для проведення підривних акцій.

За даними МВС, ідею розділу підтримують і релігійно-екстремістські організації, які розраховують отримати плацдарм для створення халіфату на всій території Центральної Азії.

За фактом появи листівок Державна служба національної безпеки Киргизстану почала розслідування.

Нагадаємо, влада в Киргизстані змінилася після масових заворушень, які почалися в Киргизстані 6 квітня. Приводом до демонстрацій стало затримання практично всіх лідерів опозиції.

Жертвами зіткнень, що спалахнули 7 квітня стали близько 80 людей, більше тисячі отримали поранення. Незабаром опозиція заявила про розпуск парламенту і формування нового уряду на чолі з Розою Отунбаєвою. 26 квітня нова влада оприлюднила проект нової редакції конституції.

Читайте також:

Бакієва заочно звинуватили в масових вбивствах

Тимчасовий уряд Киргизії призначив дату виборів

Влада Киргизії віддала наказ стріляти по мародерах на ураження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: