У Киргизстані відбувся референдум

У Киргизстані відбувся референдум з питання затвердження нових редакцій Конституції і Кодексу про вибори.

У Киргизстані відбувся референдум з питання затвердження нових редакцій Конституції і Кодексу про вибори. 

Всі 2,2 тисячі дільниць для голосування на референдумі завершили роботу о 20.00 (17.00 за київським часом), повідомила прес-служба Центрвиборчкому республіки. 

За даними киргизької ЦВК, референдум визнаний таким, що відбувся, оскільки 50-відсотковий поріг явки виборців був подоланий. Вже до 16.00 (13.00 за Києвом) до урн для голосування прийшли понад 63% з 2, 689 мільйона громадян країни, які мають виборче право.
 
"До цього моменту в Центральну комісію з виборів і проведення референдумів республіки не надходило жодного офіційного документа, підтвердженого фактичним матеріалом, що містить інформацію про порушення в ході проведення всенародного голосування", - заявив кореспонденту РИА Новости представник прес-служби комісії.

Однією з основних відмінностей нового проекту Основного Закону Киргизії є обрання парламенту республіки виключно за партійними списками. Кількість депутатських місць пропонується збільшити при цьому до 90 замість 75. Для проходження до законодавчого органу партії необхідно набрати не менше, ніж 5% голосів виборців. 

Зміни торкнуться й призначення глави виконавчої влади. У своєму проекті президент країни Курманбек Бакієв запропонував, що прем`єр-міністра призначатиме партія, яка набрала більш, ніж 50% мандатів. У разі якщо такого не виявиться, президент може вибрати будь-яку з представлених у парламенті партій і доручити їй висунути главу уряду. 

Як повідомлялося, указ про проведення референдуму був підписаний президентом Киргизії Бакієвим 19 вересня 2007 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: