У Кишиневі завершився саміт СНД. Головування перейшло до Росії

Лукашенко заявив, що на саміті відбулася принципово жорстка і гостра розмова.

У п'ятницю, 9 жовтня, в столиці Молдови пройшов саміт Співдружності Незалежних Держав, на якому було схвалено понад 20 документів.

За словами голови виконавчого комітету СНД Сергія Лебедєва, найважливішим серед підписаних документів є "План про спільні заходи щодо подолання наслідків світової фінансово-економічної кризи".

"Необхідно зняти бар'єри в економічному співробітництві, які, на жаль, ще існують між країнами СНД", - заявив Лебедєв.

Серед важливих досягнень саміту він також назвав створення експертної групи з розрахунками в раціональних валютах. "Ми регулярно стикаємося з цією проблемою", - зазначив Лебедєв.

Ще одним дуже важливим документом, за його словами, стало звернення глав держав СНД з приводу 65-ї річниці перемоги у Великій вітчизняній війні та визначення 2010 Роком ветеранів ВВВ.

Серед інших схвалених на саміті документів - концепція узгодженої прикордонної політики держав-членів СНД, угода про утворення ради керівників органів держав-членів СНД по контролю за обігом наркотиків, психотропних речовин та їх прекурсорів, а також боротьби з їх незаконним обігом, рішення про загальне становище про органи галузевого співробітництва СНД та інші.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що на саміті відбулася принципово жорстка і гостра розмова. "Дуже гостра, жорстка вийшла розмова", - сказав він, підбиваючи підсумки засідання Ради глав держав СНД.

Відзначимо, закриваючи саміт, керівництво Молдови передало головування в СНД Росії. Саме в цій країні пройде наступний саміт, запланований на грудень 2010 року.

Як відомо, в СНД входять Україна, Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.

Нагадаємо, зустріч президентів Росії та України в рамках саміту не відбулася. На думку Віктора Ющенка, виною тому - позиція російської сторони. Дмитро Мєдвєдєв, у свою чергу, заявив, що зустріч з українським лідером не відбулася через насичений графік глави Кремля.

Читайте також:

Лавров не переймається відмовою лідерів країн СНД приїхати на саміт

Ющенко: мені необхідно зустрітися з Мєдвєдєвим

Молдова передумала вступати в НАТО та виходити з СНД

Грузія офіційно перестала бути членом СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: