У китаянки, яку зняли з потяга "Київ-Москва", не виявили коронавірус. Пасажири пройшли медогляд

У китаянки, яку зняли з потяга "Київ-Москва", не виявили коронавірус. Пасажири пройшли медогляд

Фото: Associated Press

Зараження COVID-19 лабораторно не підтверджено.

У громадянки Китаю, яку зняли з поїзда "Київ-Москва" через симптоми коронавірусу, інфікування не виявили, повідомили у Центрі громадського здоров’я України з посиланням на ММСП РФ.

Зазначається, що зараження COVID-19 лабораторно не підтверджено. Інші пасажири вагону за бажання матимуть можливість пройти діагностику. 

Під час зупинки в Брянську в жінки зафіксували високу температуру. Україну вона відвідувала транзитом: прилетіла з Мінська та поїхала до Москви. Вагон, у якому їхала китаянка, відчепили. Пасажирів посадили на обсервацію, йдеться у сюжеті ТСН.16:45. 

"Усі пасажири доставлені до місця обсервації і проходять медогляд. Де саме, ми не знаємо", - розповів керівник управління прикордонного контролю ДПСУ.

Відомо, що двоє з українців, це провідники, ще 11 - пасажири. Також у вагоні був громадянин Канади, один з Узбекистану і шість із Росії.

Пасажири рейсу пройшли медогляд на вокзалі у Москві, куди прибув потяг. Ознак захворювання не виявлено. 

В інфекційній лікарні наразі перебувають п'ять українців - два чоловіки і три жінки, які контактували з китаянко. Їхній стан нормальний, скарг немає. Наразі фахівці проводять лабораторні дослідження. Після них будуть ухвалені рішення щодо подальшої долі пасажирів. 

Загалом у вагоні, який відчепили від поїзда, було шестеро громадян України. Вони від госпіталізації відмовилися.. Харчування, опалення і санітарні умови у відчепленому вагоні забезпечені. 

Поїзд пройшов санітарну обробку та готується до повернення до України. Фахівці "Укрзалізниці" на постійному зв'язку з поїзною бригадою. Створено штаб оперативного реагування в компанії. Ситуація перебуває на контролі Міністерства інфраструктури України.

Як повідомлялося, раніше з потяга "Київ-Москва" зняли вагон. У громадянки Китаю, яка перебувала у ньому, виявили мимптоми ГРВІ.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація