Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Китаї 13-річний українець звів рахунки з життям. Вчитель принижував його через походження – батьки

Смерть хлопчика батьки пов'язують з постійними приниженнями в школі.

Причиною самогубства 13-річного українця Івана Лю в китайському Шанхаї було знущання з боку шкільного вчителя. Іван народився в Україні і мав українське громадянство, але ріс у Китаї.

Про це LB.ua розповіла мама хлопчика Олена Артеменко.

Цей випадок стався 6 вересня. Іван вистрибнув з вікна квартири на 13-му поверсі. Цього вечора його матері не було вдома, батько вийшов винести сміття, а молодший брат робив уроки. Підліток впав на дерево, і воно зберегло його тіло. Після падіння хлопчик ще дихав, протягом двох годин його намагалися реанімувати, але безуспішно.

За словами Олени, на руках у її сина були написи. На лівій руці у Івана китайською було написано "Шанхайська система освіти", англійською "Thanks" і три свастики навколо напису. На нозі кирилицею було написано "Ура".

Батьки Івана вважають, що свастика навколо слів про систему освіти означає протест проти колишнього класного керівника, який протягом декількох років обзивав і словесно принижував підлітка через його українське походження, міг штовхнути або вдарити, і часто повторював при всіх у класі: "Вали у свою Україну".

Батькам вдалося перевести сина в інший клас, де керівником була жінка. За словами Олени, пізніше вчитель вибачився перед батьком Івана. Смерть хлопчика батьки пов'язують з постійними приниженнями в школі.

В день загибелі Івана вчитель видалив його батьків із загальних чатів в месенджері. Коли мати підлітка спробувала з ним зв'язатися, він її заблокував. Директор школи не дозволив батькам Івана подивитися відео з камер спостереження, тому що відбулося між їхнім сином і вчителем, невідомо. Через кілька днів видалила батьків із загального чату і нова вчителька хлопчика.

На похорон Івана зі школи ніхто не прийшов, деякі батьки надіслали повідомлення з співчуттям.

"Домогтися справедливості в нашій ситуації дуже складно, тому що тут немає статті "Доведення до самогубства". Один з офіцерів поліції сказав нам: "Ви розумієте, що ви підписали дитині смертний вирок, коли поскаржилися на вчителя директору?", – сказала Олена Артеменко.

Нагадаємо, 23 жовтня в Києві на проспекті Відрадному школярка вистрибнула у відкрите вікно на четвертому поверсі школи. За даними поліції, на перерві вчителька попросила дітей вийти з класу і відкрила для провітрювання вікно біля дошки. Поки жінка відволіклася, одна з учениць раптово кинула портфель і з розгону стрибнула у відкрите вікно. В результаті інциденту школярку з численними забійними ранами і переломами негайно госпіталізували до лікарні для надання необхідної допомоги.

Відео У Києві школярка вистрибнула у вікно з четвертого поверху школи

Сильно травмовану, але живу дитину доправили до лікарні. Що могло штовхнути її на такий крок, нині з'ясовують і вчителі, і учні, і правоохоронці. Їхні версії – у сюжеті.  Надати допомогу дитину можна за реквізитами тата дівчинки - ПриватБанк 4149 4390 1010 1446 Шкуратенко Андрій Іванович

У Києві школярка вистрибнула у вікно з четвертого поверху школи

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції