У Китаї більш ніж 600 дітей отруїлися свинцем

Отруєння свинцем вкрай небезпечно у зв'язку з тим, що ця речовина здатна залишатися в тканинах і кістках протягом тривалого часу. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На північному-заході Китаю отруїлися свинцем понад 600 дітей, що живуть в безпосередній близькості від плавильного заводу в промисловому парку Чанцін провінції Шеньси. Медичні тести виявили небезпечну речовину в крові у 85% дітей. Його кількість становила понад 250 мг на літр, а у деяких випадках досягала навіть 450 мг. При цьому нормальний вміст свинцю в крові людини - від нуля до 100 мг на літр.

Отруєння свинцем вкрай небезпечно у зв'язку з тим, що ця речовина здатна залишатися в тканинах і кістках протягом тривалого часу. Основними ознаками отруєння є сильні головні болі, астенічний синдром, психосенсорні розлади, наприклад, зорові і слухові галюцинації.

Масове проведення аналізів було розпочато після того, як лікарі госпіталю в кінці липня виявили в крові шестирічного Мяо Фаня концентрацію свинцю, значно перевищує норму, повідомляє Xinhua.

Місцева влада тепер спішно розробляє план з переселення жителів у більш екологічно безпечні місця. Він передбачає будівництво нового поселення в кілометрі від місця проживання постраждалих. Витрати на переселення будуть поділені між урядом та місцевим бізнесом.

Як повідомляє агентство, ще перед запуском заводу Dongling Lead and Zinc Smelting Co. в 2006 році місцева влада готувалася переселити в більш безпечні місця всі сім'ї, що живуть у радіусі 500 метрів від промзони. Процес планувалося завершити як раз в цьому році, однак з майже 600 сімей до теперішнього моменту переїхали лише трохи більше 150.

Жителі, однак, хочуть, щоб умови були не гірше нинішніх - тобто, щоб в домах була електрика і водопостачання, а також щоб була розвинена транспортна інфраструктура.

Завод Dongling Lead and Zinc Smelting Co. щорічно виплавляє 100 тисяч тонн свинцю і цинку, а також виробляє 700 тисяч тонн коксу. На його частку за підсумками 2008 року довелося цілих 17% ВВП країни.

Слід зазначити, що в Китаї регулярно трапляються масові отруєння хімікатами. Так, 5 серпня на півночі країни більше 100 чоловік отруїлися амонієм. Інцидент стався в результаті неправильної експлуатації рефрижератора, в якому перевозиться 50-60 тонн скрапленого амонію.

У тому ж районі раніше стався великий інцидент із забрудненням питної води. Число тих, хто отруївся перевищило 4,3 тисячі чоловік.

А в 2008 році в країні вибухнув "меламіновий скандал", який незабаром поширився по всьому світу. Небезпечну речовину меламін виявили у продуктах на основі сухого молока, який виробленого в Китаї. Отруєння ним призвело до госпіталізації близько 50 тисяч чоловік, вісім дітей загинули.

Читайте також:

КНДР витратила на ядерні випробування 700 млн доларів

У китайському мегаполісі збираються виростити 50 геніїв

Китай озброюється проти США

Китай блокує доступ до медицинських і наукових інтернет-сайтів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: