У Китаї через коронавірус уже померли понад 600 людей. Ще майже п'ять тисяч перебувають у тяжкому стані

Дата публікації
У Китаї через коронавірус уже померли понад 600 людей. Ще майже п'ять тисяч перебувають у тяжкому стані

Associated Press

У понад 31 тисячі осіб підтверджений діагноз пневмонії через новий коронавірус.

Станом на 24:00 6 лютого (18:00 6 лютого за київським часом) у Китаї підтверджені 636 смертей людей через новий коронавірус. Ще 31161 особа має пневмонію, що викликається цим типом коронавірусу.

Такі дані Держкомітету КНР у справах охорони здоров'я, пише "Інтерфакс".

Протягом четверга, 6 лютого, в Китаї виявили 3143 нові випадки захворювання на коронавірус, смертельних випадків - 73. З них в епіцентрі захворювання провінції Хубей померли 69 осіб, по одному - в провінціях Цзілінь, Хенань, Гуандун, Хайнань.

У лікарнях Китаю проходять курс лікування 28985 осіб, стан 4821 хворого оцінюється як важкий. У зв'язку з підозрою на наявність захворювання в медустановах країни спостерігаються 186045 осіб, 1540 осіб одужали і виписані.

На китайських територіях поза материковою частиною країни зафіксовано 50 підтверджених випадків захворювання новою пневмонією: 24 - в Гонконзі при одному летальному випадку, 10 - в Макао, 16 - на Тайвані.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

ТСН.ua

 

Наступна публікація