У Китаї майже 90% інфікованих коронавірусом видужали: у провінції Хубей скасовують карантин

У Китаї майже 90% інфікованих коронавірусом видужали: у провінції Хубей скасовують карантин

Фото: Associated Press

У китайській провінції Хубей, де спалахнув коронавірус, від 25 березня скасовують карантин.

У китайських лікарнях залишається понад п'ять тисяч пацієнтів. Від початку пандемії вдалося побороти недугу 89,65% хворим. Саме тому контроль на виїздах з провінції Хубей, за винятком міста Ухань, будуе скасовано від 25 березня. В Ухані — від 8 квітня, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Подорожі будуть відновлені у звичному режимі. Таким чином, регіон Китаю, який став осередком епідемії короновавірусу, повертається до звичайного життя.

У провінції починають працювати крамниці. Хоча обмеження все ще діють: покупцям міряють температуру і пропускають всередину лише по дві-три людини. Знову на повну функціонують лікарні, служби доставки, автомобільні заводи.

Механік Пен Кун не приховує радості, побачивши своїх колег після вимушеної двомісячної відпустки. "Коли я зустрів своїх співробітників, то відчув, ніби знову все як зазвичай, і мені не треба нічим перейматися", - каже він.

До виходу на лінії готується громадський транспорт. Перед цим його ретельно дезінфікують, а водіям залишають у силі додаткові обов'язки: скринінг температури і дезінфекція транспорту перед виїздом і в кінці рейсу.

Китайські медики поділилися з українцями досвідом у боротьбі з коронавірусом

Китайські медики поділилися з українцями досвідом у боротьбі з коронавірусом

За минулу добу у Китаї зафіксували всього 78 нових випадки коронавірусу, 74 з яких - привезені з-за кордону. Тож китайські медики можуть констатувати перемогу над COVID-19. Тепер вони можуть ділитися досвідом, зокрема і з українськими колегами.

У посольстві Китаю в Україні провели телеміст із найкращими фахівцями міста Чунцин. У ньому живе понад 30 мільйонів людей і воно розташоване в сусідній з сумнозвісним Уханем провінції. З українського боку на зустрічі були члени оперативного штабу боротьби з коронавірусом. Китайські колеги розповіли, що їхні лікарі два місяці фактично жили на території лікарень, допоки кількість хворих не пішла на спад.

Медики працювали по змінах - чотири години на добу. Після зміни вони додому не йшли, а залишалися у спеціально відведених приміщеннях на території клінік. Кожному лікарю виділяли окремий номер. Якщо медики працювали з важкими хворими, то їм давали п'ятиденну відпустку на території лікарні через два тижні. Якщо хворі були неважкі, медик отримував п'ять днів відпочинку через три тижні.

Обговорили китайські та українські фахівці і якими препаратами та на якій стадії краще лікувати коронавірус. Утім, до ретельного вивчення, конкретних преператів воліють не називати. Натомість учасники телемосту домовилися продовжити обмін досвідом уже не забаром і на регулярній основі.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак.

Наступна публікація