У Китаї помер відомий правозахисник та Нобелівський лауреат Лю Сяобо

Правозахисники і західні країни, в тому числі США, неодноразово закликали владу КНР випустити Лю Сяобо для лікування за кордон.

Сьогодні, 13 липня, у Китаї від раку печінки помер відомий правозахисник і письменник Лю Сяобо на 62 році життя. 

Лауреат Нобелівської премії миру помер в університетській клініці міста Шеньян на північному сході КН, де медики до останнього боролися за його життя, передає DW.

Зокрема, зранку  12 липня надійшли повідомлення, що стан здоров'я Лю Сяобо знову погіршився, у нього зараження крові і відмовили життєво важливі органи.

Правозахисники і західні країни, в тому числі США, неодноразово закликали владу КНР випустити Лю Сяобо для лікування за кордон. Держдепартамент США напередодні вчергове закликав Пекін видати виїзні документи правозахиснику і його дружині.

Нобелівський лауреат Лю Сяобо
Reuters
Лю Сяобо

Своєю чергою, уряд КНР вимагав не втручатися в долю Лю Сяобо. В кінці минулого тижня його оглянули лише два лікаря з ФРН і США. 

У Нобелівському комітеті, однак, заявили, що китайський уряд несе "велику відповідальність" за "передчасну" смерть Лю Сяобо.

Нагадаємо, що активіст був ув'язнений на 11 років 2009 року за "підбурювання до підриву державної влади" після того, як він допоміг надіслати петицію "Хартія 08", яка закликала до масштабних демократичних реформ у Китаї. Це рішення було засуджено з боку Євросоюзу, США та Верховного комісара ООН з прав людей. 

26 червня Сяобо був звільнений від відбування покарання у зв'язку з важкою хворобою. У чоловіка знайшли рак печінки на пізній стадії.

Залиште свій коментар