У Китаї провели найбільший в історії військовий парад. Влада роздала сотні тисяч телевізорів, щоб його побачили всі

Дата публікації
Перегляди
5688

Парад присвячений 70-річчю комуністичної республіки.

У Китаї відбувся найбільший військовий парад в історії країни. Там святкують 70 років заснування комуністичної республіки. Про це розповіли в ефірі "ТСН.12:00".

"У всьому Пекіні розвішані китайські прапори. Вулиці перекриті, у місцевих і туристів перевіряють документи. На площі Тянь-ан-мэнь проходить найбільший військовий парад в китайській історії", - розповіли у студії.

На цій площі голова комуністичної партії Китаю Мао Дзедун 70 років тому проголосив заснування КНР, а 30 років тому тут розстріляли сотні учасників студентської демонстрації проти авторитаризму.

"Протягом 70 років китайці різних етнічних груп наполегливо працювали, щоб досягти значних результатів для визнання нашої країни в світі. Жодна сила не може змінити позицію нашої великої Батьківщини і перешкодити китайському народові йти вперед", - заявив президент Китаю Сі Цзіньпін.

Площею крокували 15 тисяч військових, було задіяно сотні одиниць військової техніки. На параді Китай показав міжконтинентальні ракети, які можна оснащувати ядерною зброєю для протистояння Сполученим Штатам. У повітрі маневри виконували півтори сотні літаків.

Зазначається, що до параду готувалися три місяці. Репетиції проводили вночі, а суворі заходи безпеки запровадили ще всередині вересня: в Пекіні були заборонені безпілотники, паперові ліхтарики і поштові голуби.

"Райдужний дим від літаків – фантастичний. Люди були вражені, коли ті пролітали над ними. Шлейф з диму тягнувся небом, поки літаки не зникли. Я встиг спіймати китайський прапор. Було дуже красиво!" - розповідає житель Китаю Мо Кан.

На сам захід пускали лише за запрошеннями, але кожен китаєць мав побачити парад. Таку мету собі поставила влада і навіть роздала понад 600 тисяч телевізорів, тим в кого їх не було. 

Тим часом, у Гонконзі, попри заборону китайської влади, на вулиці вийшли противники комуністичного режиму. Учасники акції перекривають вулиці, а під час спроби розігнати їх, закидали поліцію цеглою і пляшками із запалювальною сумішшю.

Як відомо, демонстрації у Гонконзі не вщухають понад чотири місяці. Жителі колишньої британської колонії, яку 1997 року передали Китаю, почалися через закон про екстрадицію. Документ передбачав можливість висилати підозрюваних з Гонконгу до Китаю.

Нагадаємо, 15 серпня повідомлялося, що китайські військові влаштували парад біля кордону з Гонконгом.

Найбільший військовий парад в історії країни відбувся в Китаї

Найбільший військовий парад в історії країни відбувся в Китаї