Підготовлену спільну заяву не буде підписано.

На саміті "Один пояс – один шлях", що відбувається у Пекіні, намітилися істотні розбіжності між приймаючою стороною та європейськими країнами. Про це повідомляє DW з посиланням на dpa.

Повідомляється, що представники держав ЄС після обговорення з китайською стороною ряду торгових питань відмовилися підписувати заплановану спільну заяву. За повідомленнями джерел інформагентства, Китай відхилив пропозиції європейських партнерів, що стосуються дотримання соціальних та екологічних стандартів, а також прозорості та надання держзамовлень при реалізації проекту "Нового Шовкового шляху", після чого лідери країн ЄС повідомили Пекін, що не будуть підписувати заяву.

Водночас присутній на переговорах голова КНР Сі Цзіньпін оголосив, що Китай перерахує до фонду нового "Шовкового шляху" додатково близько 100 млрд юанів (майже 13 млрд євро) для фінансування проекту, про який було оголошено ще наприкінці 2013 року.

У роботі саміту "Один пояс - один шлях", який триватиме до 15 травня, беруть участь представники понад 100 країн, у тому числі 29 глав держав і урядів, глава МВФ. Мета нової ініціативи - створити мережу автомобільних доріг і залізниць, морських шляхів та трубопроводів через Європу, Африку й Азію, які поєднають різні точки світу з Китаєм. КНР заявила про зацікавленість 65 держав у проекті.

Зазначимо, що саміт відбувається на тлі повідомлень про запуск КНДР балістичної ракети. Вперше з моменту обрання нового президента Південної Кореї КНДР запустила ракету - запуск відбувся в 5:27 ранку за сеульським часом, вона пролетіла близько 700 кілометрів. Тип ракети поки невідомий. Президент США Дональд Трамп закликав посилити санкції проти КНДР у зв'язку з цим запуском. У Білому домі підкреслили, що на цей раз ракета приземлилася недалеко від російського берега.

Залиште свій коментар