У Китаї скасують смертну кару за економічні злочини

У Китаї планують внести поправки до кримінального кодексу задля уточнення щодо покарання аж до страти.

У Китаї буде скасовано смертну кару за економічні злочини.

Поправки до кримінального кодексу Китаю виключають 13 статей економічного характеру зі списку кримінальних злочинів, які передбачають покарання аж до страти. У даний момент у цьому списку 68 пунктів.

Коли поправки будуть прийняті, точно невідомо, проте вони передані парламентському комітету Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) для першого читання. Зазвичай голосування в китайському парламенті відбувається після двох-трьох читань законопроекту. На офіційному сайті парламенту підтверджується інформація про те, що закон прийнятий на розгляд, але ніяких деталей не наводиться.

В числі покарань економічних злочинів, які потрапили під пом'якшення знаходяться такі статті як шахрайство, ухилення від податків, а також вивезення культурних цінностей та цінних металів за кордон.

Китай, що є світовим лідером за кількістю смертних вироків, які щорічно приводяться у виконання, неодноразово піддавався критиці з боку міжнародних правозахисних організацій. У травні 2010 Пекін пішов назустріч правозахисникам, оголосивши про неприпустимість отримання показань шляхом тортур і залякування свідків. Допити з використанням тортур були оголошені поза законом, а свідчення, отримані таким способом, згідно із законодавством, не мають сили в суді.

Читайте також:

Китай побив рекорд за кількістю людських страт у світі

Китайці виловили з Сунгарі майже 3000 діжок з хімікатами

Власників китайської шахти після аварії засудили до страти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: