У Китаї спростовують інформацію про хворобу вірусологів з Уханя за місяць до початку пандемії COVID

У Китаї спростовують інформацію про хворобу вірусологів з Уханя за місяць до початку пандемії COVID

Фото: Associated Press

Американська розвідка зробила відповідний звіт про це.

Представник китайського МЗС Чжао Ліцзяні заявив, що інформація про вірусне захворювання трьох вчених Уханьського інституту вірусології ще в листопаді 2019 року не відповідає дійсності. 

Так він прокоментував звіт американської розвідки, пише Bloomberg.

"Це повідомлення про хворобу трьох осіб не відповідає дійсності", - зауважив він.

Представник міністерства закликав звернути увагу на діяльність понад 200 біолабораторій, якими опікується влада США. Крім того, Чжао Ліцзяні зауважив на тому, мовляв, Вашингтон не цікавиться встановленням фактів про появу на світ COVID-19. "США розкручують теорію про витік вірусу з лабораторії, але турбує їх насправді вивчення витоків його появи, або вони намагаються відвернути увагу?" - наводить його слова агентство Bloomberg.

Як повідомлялося, The Wall Street Journal з посиланням на звіт американської розвідки заявило, що троє вчених Уханьського інституту вірусології в Китаї лікувалися у медзакладі в листопаді 2019 року, за місяць до початку пандемії COVID-19. Симптоми дослідників, які працювали в лабораторії з вивчення коронавірусів та інших патогенів, нагадували як COVID-19, так і ГРВІ.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. ВООЗ дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавірусу. Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. 

Новини світу: чому Блінкен незадоволений результатами розслідування про походження коронавірусу

Новини світу: чому Блінкен незадоволений результатами розслідування про походження коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація