У Китаї стратили двох терористів

Двоє терористів здійснили теракт напередодні Олімпіади в Пекіні та напад на базу поліції.

У Китаї стратили двох людей, визнаних винними в тероризмі.

Двоє уйгурів (представники тюркомовного народу в КНР) 33-річний Абдурахман Азат і 28-річний Курбанджан Хеміт 4 серпня минулого року здійснили напад на базу воєнізованої народної поліції в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. Тоді 17 людей загинули, 15 одержали поранення.

Терористів стратили в місті Кашгар, де і був здійснений збройний напад. Про оголошення смертного вироку двом уйгурам стало відомо в грудні 2008 року.

У серпні, напередодні Олімпійських ігор в Пекіні, двоє злочинців в'їхали на вантажівці на територію посту, де близько 70 поліцейських робили ранкову зарядку. Терористи кинули в них дві гранати, а потім напали на поліцейських з ножами.

Раніше представники китайської влади заявляли, що у злочинців були з собою папери, в яких пропагувалася "священна війна", і пов'язували двох уйгурів з угрупуванням "Ісламський рух Східного Туркестану". Рух, оголошений в КНР екстремістським, виступає за створення ісламської держави на північному заході Китаю.

У Сіньцзян-Уйгурському автономному районі проживає більше восьми мільйонів уйгурів. Цей тюркомовний народ сповідує іслам в його суннітській версії. Уйгурські сепаратисти здійснили декілька терактів в Китаї, зокрема в перший день Олімпіади в Пекіні.

Читайте також:

За вбивство чотирьох іракців американця засудили на 35 років

Білорусь готується до мораторію на смертну кару

Арабських футболістів засудили до розстрілу

У Китаї смертні вироки виконуватимуть "на дому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: