У Китаї стратили європейця вперше за півстоліття

У Китаї страчений підданий Великобританії Акмаль Шейх за контрабанду наркотиків. Він став першим європейцем, страченим в Китаї за минулі півстоліття

У Китаї страчений підданий Великобританії Акмаль Шейх (Akmal Shaikh), засуджений до вищої міри покарання за контрабанду героїну.

Інформацію про страту Шейха підтвердив британський прем'єр-міністр Гордон Браун. У своїй заяві прем'єр Великобританії засудив дії китайської влади і висловив глибоке співчуття тим, що прохання британської сторони про помилування Шейха не знайшли відгуку у Пекіна.

Раніше Верховний суд Китаю, який 21 грудня відхилив прохання про помилування Шейха, затвердив смертний вирок відносно 53-річного британця. Страта Акмаля Шейха була призначена на 10:30 ранку 28 грудня за місцевим часом (04:30 ранку за київським часом).

Акмаль Шейх був заарештований у вересні 2007 року в Урумчі, відразу ж після прильоту з Таджикистану. При затриманні, нагадує Sky News, у нього було виявлено майже 4 кілограми героїну. Він був звинувачений в контрабанді наркотиків, а потім засуджений до вищої міри покарання.

Захисники Шейха наполягали на скасуванні смертного вироку, вказуючи, зокрема, на те, що Шейха обманом змусили брати участь у контрабанді наркотиків. Також захист обвинуваченого і багато західних держави закликали Китай проявити поблажливість до Шейху, так у нього було виявлено розлад психіки. Пекін, однак, визнав докази розлади психіки у британця недостатніми для пом'якшення вироку.

За даними правозахисної організації Reprieve, що домагалася помилування для британця, Акмаль Шейх став першим європейцем, страченим в Китаї за минулі півстоліття.

Читайте також:

Китайці не попередили смертника про страту з міркувань гуманності

В Ірані за наркоторгівлю страчені 6 людей

Організатори терактів 11 вересня визнали свою провину

 

ВідеоУ Китаї стратили європейця вперше за півстоліття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: