У Китаї трьом уйгурцям винесли вирок через напади зі шприцами

Представники влади обіцяли застосувати жорсткі заходи до злочинців, аж до довічного позбавлення волі та смертної кари.

Китайський суд засудив до 15, 10 і 7 років тюремного ув'язнення трьох уйгурів, яких звинувачують в нападах на співгромадян зі шприцами.

Напади в Урумчі, столиці Синьцзян-Уйгурського автономного району Китаю, почалися 17 серпня. Злочинці кололи шприцами представників різних етнічних груп, у тому числі ханьців (етнічних китайців). На початку вересня повідомлялося, що жертвами нападів стали близько 500 чоловік; багатьом з них була потрібна госпіталізація. Представники влади обіцяли застосувати жорсткі заходи до злочинців, аж до довічного позбавлення волі та смертної кари.

Напади зі шприцами пов'язують з міжетнічними конфліктами в Сіньцзяні. Влітку 2009 року напружені відносини між уйгурами (основним населенням округу, що розмовляє азербайджанською мовою і сповідують іслам) і представниками народності хань (найчисленнішої в КНР) вилилися у вуличні безлади і сутички з поліцією. Тоді загинули не менше 200 чоловік.

Після початку масових нападів з шприцами ханьці організували акцію протесту на вулицях Урумчі, звинувачуючи в нападах уйгурів. Демонстрація переросла в масові протести і зіткнення з поліцією, загинули щонайменше п'ятеро людей. 7 вересня повідомлялося про введення в Урумчі комендантської години.

Поліція раніше заявляла про затримання понад 20 осіб, які здійснювали напади. Деякі з них використовували шприци для того, щоб, погрожуючи жертві, пограбувати її; багато нападників були наркоманами. Чи були голки шприців порожніми або містили будь-яку речовину, не повідомляється.

Читайте також:

Після міжетнічних зіткнень в Урумчі введені тисячі військових і танки

Нові заворушення в китайському Урумчі: п'ятеро загиблих, десятки поранених

У Китаї заарештували сотні людей через липневі заворушення уйгурів

"Аль-Каїда" пригрозила помститися за загиблих уйгурів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: