У Китаї ухвалили закон "про нацбезпеку Гонконгу": він може придушити демократичний рух

У Китаї ухвалили закон "про нацбезпеку Гонконгу": він може придушити демократичний рух

Фото: Associated Press

Закон викликав обурення у частини світової спільноти

Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників (вищий законодавчий орган Китаю. - Ред.) ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу - спеціального адміністративного району КНР.

Про це у вівторок, 30 червня, повідомила служба громадського мовлення Гонконгу RTHK.

Закон закріплює найбільш серйозні зміни для Гонконгу за цей більш ніж 20-річний період. Його прийняття мало на меті запобігання і покарання за дії, які загрожують національній безпеці.

Документ одноголосно схвалили всі 162 члени ПК ВЗНП. Правовий акт повинен набути чинності 1 липня - в 23-ту річницю переходу колишнього британського анклаву під китайський суверенітет. Таким чином, постанова почне працювати до виборів до Законодавчої ради Гонконгу, намічених на 6 вересня. Повністю текст документа поки не оприлюднений.

Проти цього закону виступали ЄС і США. У Вашингтоні переконані, що дії Китаю йдуть врозріз з добре налагодженою правовою системою Гонконгу.

У 2019-2020 роках Гонконг захлеснула нова хвиля масових протестів проти посилення впливу Пекіна в автономному окрузі та рішень, що обмежують громадянські свободи його жителів. Ці виступи нерідко виливалися у вуличні заворушення і супроводжувалися зіткненнями з поліцією. Тепер іноземні спостерігачі і правозахисники побоюються, що новий закон буде використовуватися владою КНР для придушення демократичного руху в Гонконзі.

Китайський парламент підтримав скандальний закон про національну безпеку Гонконгу

Китайський парламент підтримав скандальний закон про національну безпеку Гонконгу

Повʼязані теми:

Наступна публікація