У Китаї від хантавірусу померла людина: звідки він взявся і як передається

Дата публікації
Перегляди
221к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Китаї від хантавірусу померла людина: звідки він взявся і як передається

Фото: ТСН.ua

Вірус раніше підчепили люди під час відпочинку у парку Йосеміті.

У Китаї під час поїздки в автобусі між провінціями Юньнань та Шандунь від хантавірусу помер чоловік. Зараження ним викликає симптоми, схожі на грип - втому, лихоманку, біль у м'язах та нудоту. На відміну від грипу цей вірус сприяє швидкому заповненню легень рідиною, що може призвести до фатального результату. Розповідаємо, що таке хантавірус, як передається і чи були інші випадки зараження.

Що таке хантавірус

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, хантавіруси - це сімейство вірусів, що поширюються в основному гризунами і можуть викликати різноманітні синдроми захворювання у людей у всьому світі. Так звані "хантавіруси Нового Світу" можуть викликати наповнення легень рідиною та спричинити легеневий синдром. А от щодо "хантавірусів Старого Світу", які поширюються  більше у  Європі та Азії, можуть викликати геморагічну лихоманку з нирковим синдромом.

За даними Національного центру біотехнологічної інформації США (NCBI), до роду хантавірусу входить понад 21 вид. Ще 1978 року збудника корейської гемерологічної лихоманки було виявлено у невеликого зараженого польового гризуна біля річки Хантан у Південній Кореї. Звідси і походить назва вірусу. Це відкриття базувалося на даних досліджень після війни у Кореї (1951-1953), під час яких було зареєстровано понад 3 тисячі випадків корейської геморагічної лихоманки серед військ ООН.

1981 року було введено новий рід, названий "hantavirus", до якого входили віруси, які викликають геморолігічну лихоманку з нирковим синдромом.

Випадки зараження хантавірусом

Про смерть від хантавірусу учора, 24 березня, повідомив сайт Global Times. Аби убезпечити інших людей, пробу на вірус взяли ще у 32 пасажирів автобусу. Утім, вірус далеко не новий і раніше уже вражав людей.  У США було зафіксовано 10 підтверджених випадків зараження хантавірусом у людей, які відвідували національний парк Йосеміті в Каліфорнії. Сталося це ще у листопаді 2012 року.

Фото: Pexels

Як він передається

Хантавірус  поширюється через сечу, екскременти  або слину гризунів. Передатися людині він може через дихальні шляхи, очі або рот – після контакту з твариною чи її послідом не варто торкатися обличчя немитими руками. Передатися хантавірус може і через укус гризуна. Хвороба може початися через  1-5 тижнів після зараження.

Заразити хантавірусом можна і домашніх улюбленців – котів чи собак, однак чи передають вони вірус далі до людей – наразі достеменно не вивчено.

Симптоми хантавірусу

Звичними симптомами хантавірусу вважають втому, лихоманку,  біль у м'язах, нудоту, блювання і болі в животі. За кілька днів стан людини може погіршитися та викликати ускладнення дихання.

Іноді у людей будуть головні болі та  запаморочення. Нежитю та болю в горлі під час зараження хантавірусом зазвичай немає. Смертність від вірусу оцінюють від 5 до 15%.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Фото: ТСН.ua

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

 

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
221к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація