У Китаї вийшов етичний кодекс для чиновників

ЦК Комуністичної партії Китаю видав новий кодекс етичних правил для чиновників. Кодекс забороняє отримувати подарунки, пишно відзначати весілля та похорони, а також здійснювати дорогі поїздки за кордон.

Центральний комітет Комуністичної партії Китаю випустив у світ новий кодекс етичних правил для керівних працівників.

Документ називається "Деякі положення про забезпечення чесності та непідкупності керівних працівників із числа членів Комуністичної партії Китаю у ході виконання службових повноважень".

Разом з ним керівництво Компартії розіслало на місця циркуляр із закликами сумлінно втілити в життя всі положення нового кодексу.

Крім того, циркуляр вимагає, щоб керівні працівники не тільки "суворо зайнялися самодисципліною", але й виявили вимогливість до подружжя, дітям та їхнім дружинам, іншим родичам, а також "найближчим співробітникам".

"Положення" з 52 пунктів забороняють китайським партійним функціонерам отримувати подарунки, діяти в інтересах інших членів сім'ї, влаштовувати пишні похорони та весілля і здійснювати дорогі закордонні поїздки.

Документ забороняє членам партії і керівним працівникам брати участь у будь-якій прибутковій підприємницькій діяльності, користуватися дорогими автомобілями й витрачати державні кошти на зведення розкішних партійних будівель.

За порушення вимог "Положень" передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. Раніше голова КНР Ху Цзіньтао оголосив боротьбу з корупцією серед чиновників однієї зі своїх головних завдань.

Нагадаємо, наприкінці січня колишнього сзаступника голови Верховного народного суду Китаю, 56-річного Хуана Сун'ю засудили до довічного ув'язнення за звинуваченням у корупції та використанні службового становища в особистих цілях.

Як з'ясувалося під час судового розгляду, в період з листопада 1992 року по травень 2008 року Хуан Сун'ю вимагав і отримав хабарі на загальну суму 8,19 мільйонів юанів (1,2 мільйона американських доларів).

Читайте також:

Китай охоплений найсильнішою за 50 років посухою

Китайці феєрверком спалили пам'ятку архітектури

Китай різко засудив зустріч президента США з Далай-ламою
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: