У Китаї вручили премію миру, альтернативну Нобелівській

Премія вручена почесному голові партії Гоміньдан Лянь Чжань за внесок у розвиток відносин між материковим Китаєм і островом Тайвань.

 Заснована нещодавно премія миру імені Конфуція, яку спостерігачі вважають альтернативною Нобелівській, вручена в Пекіні почесному голові партії Гоміньдан Лянь Чжань за внесок у розвиток відносин між материковим Китаєм і островом Тайвань.

Проте на церемонії вручення премії її голова Тань Чжанлюй повідомив журналістам, що "премія готувалася давно і жодним чином не пов'язана з нобелівської нагородою".

Неурядова премія Конфуція вручатиметься тим, хто "прихильний миру і зробив важливий внесок у розвиток людства мирним шляхом". Цьогорічний переможець Лянь Чжань отримає 100 тисяч юанів (15 тисяч доларів).

В підготовленій до церемонії брошурі сказано: "Коли в країні живе понад мільярд людей, ми повинні володіти більшим правом голосу з такого питання, як питання миру… Китай - символ миру, повністю володіє здатністю забезпечити мир. Між тим, Норвегія, всього лише маленька країна".

Нагадаємо, спостерігачі вважають, що премія імені Конфуція є відповіддю Нобелю, через скандал навколо лауреата цьогорічної Нобелівської премії миру, китайського дисидента Лю Сяобо.

Китай виступив з жорсткою протестом проти вручення премії 54-річному правозахиснику, який відбуває покарання за заклики до повалення правлячого ладу.

Як очікується, на церемонії вручення премії в Осло 10 грудня не буде ні самого Лю Сяобо, ні його рідних.

Церемонію вручення також проігнорують 19 країн, зокрема, Україна.

Читайте також:

Єврокомісія закликала Україну не ігнорувати Нобелівську церемонію

У Кремлі запропонували дати засновнику WikiLeaks Нобелівську премію

Китай заснував власну Нобелівську премію миру

ВідеоУ Китаї вручили премію миру, альтернативну Нобелівській

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: