У Китаї вручили премію миру, альтернативну Нобелівській

Премія вручена почесному голові партії Гоміньдан Лянь Чжань за внесок у розвиток відносин між материковим Китаєм і островом Тайвань.

 Заснована нещодавно премія миру імені Конфуція, яку спостерігачі вважають альтернативною Нобелівській, вручена в Пекіні почесному голові партії Гоміньдан Лянь Чжань за внесок у розвиток відносин між материковим Китаєм і островом Тайвань.

Проте на церемонії вручення премії її голова Тань Чжанлюй повідомив журналістам, що "премія готувалася давно і жодним чином не пов'язана з нобелівської нагородою".

Неурядова премія Конфуція вручатиметься тим, хто "прихильний миру і зробив важливий внесок у розвиток людства мирним шляхом". Цьогорічний переможець Лянь Чжань отримає 100 тисяч юанів (15 тисяч доларів).

В підготовленій до церемонії брошурі сказано: "Коли в країні живе понад мільярд людей, ми повинні володіти більшим правом голосу з такого питання, як питання миру… Китай - символ миру, повністю володіє здатністю забезпечити мир. Між тим, Норвегія, всього лише маленька країна".

Нагадаємо, спостерігачі вважають, що премія імені Конфуція є відповіддю Нобелю, через скандал навколо лауреата цьогорічної Нобелівської премії миру, китайського дисидента Лю Сяобо.

Китай виступив з жорсткою протестом проти вручення премії 54-річному правозахиснику, який відбуває покарання за заклики до повалення правлячого ладу.

Як очікується, на церемонії вручення премії в Осло 10 грудня не буде ні самого Лю Сяобо, ні його рідних.

Церемонію вручення також проігнорують 19 країн, зокрема, Україна.

Читайте також:

Єврокомісія закликала Україну не ігнорувати Нобелівську церемонію

У Кремлі запропонували дати засновнику WikiLeaks Нобелівську премію

Китай заснував власну Нобелівську премію миру

У Китаї вручили премію миру, альтернативну Нобелівській

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: