У Китаї знову з'явилися молочні суміші з меламіном

В трьох районах Китаю в дитячих молочних сумішах знову виявлено хімічну речовину меламін.

Небезпечну хімічну речовину меламін знову виявлено в дитячих молочних сумішах в трьох регіонах Китаю.

Перевірка показала, що в ряді випадків вміст небезпечної речовини перевищує допустиму норму в 500 разів.

Експерти не виключають, що виявлені суміші можуть бути відлунням скандалу 2008 року. Не виключено, що виявлене тоді сухе молоко компанії "Саньлу" не було знищено повністю, і частина продукції надходить на ринок зараз під новими іменами.

Речовина меламін стало широко відома після скандалу, що вибухнув в 2008.

Тоді китайська влада з'ясувала, що токсична речовина меламін додавалася виробниками в сухе молоко, щоб сфальсифікувати кількісний аналізу на вміст білка.

Забруднений порошок потім йшов на виробництво дитячих сумішей і деяких інших продуктів. В результаті отруєння меламіном близько 300 тисяч дітей захворіли сечокам'яною хворобою, як мінімум шість з них померли.

Звинувачення у цій справі були пред'явлені 21 члену адміністрації компанії Sanlu, що виробляла забруднене молоко. Муніципальний суд міста Шицзячжуан у північнокитайській провінції Хебей у січні засудив 19 з них до різних термінів тюремного ув'язнення, а двох - до смертної кари.

Sanlu, яка була найбільшим постачальником сухого молока в Китаї, після скандалу з меламіном збанкрутіла.

За даними ЗМІ, 24 листопада минулого року було страчено Чжан Юйцзюнь, який за період з липня 2007 по серпень 2008 року виготовив понад 770 і продав більше 600 тонн білкового порошку з меламіном, і Ген Цзіпін, який виробляв на основі цього порошку сухе молоко і продавав його молочним компаніям.

Співробітниця найбільш високого рангу, яка проходила у справі про меламін, - член ради директорів Sanlu Тянь Веньхуа - була засуджена до довічного ув'язнення. Таке ж покарання отримали двоє співробітників-чоловіків, у тому числі 24-річний Чжан Яньчжан, що працював разом з Чжан Юйцзюнем.

Як повідомлялося, наприкінці червня нинішнього року контролюючі органи знову виявили наявність у продажу небезпечних молочних сумішей у провінціях Цинхай, Ганьсу і Цзілінь.

Також молоко з вмістом меламіну було виявлено на початку 2010 року в південній провінції Гуйчжоу.

Меламін – безбарвна кристалічна хімічна речовина, що не має запаху, практично не розчинна у холодній воді та більшості органічних розчинників. Сучасні виробництва меламіну використовують як сировину карбамід.

Хоча сам по собі меламін не вважається отруйним, проте в поєднанні з іншими компонентами він може викликати захворювання. Барвники, що використовуються у виробництві меламіну, часто містять важкі метали - свинець, кадмій, марганець. Посуд з меламіну може виділяти формальдегід (меламін містить формальдегід, який використовують при виготовленні плівки ДСП і сировини для дезінфекції).

Отруєння меламіном може викликати екземи, впливати на захворювання верхніх дихальних шляхів, а також нирок, печінки та селезінки. Потенційно щоденне вживання протягом тривалого періоду часу їжі, що містить меламін, може призвести до отруєння.

Читайте також:

У Китаї заарештовані фігуранти меламінового скандалу

У Китаї розпалюється новий "меламіновий скандал"

У Китаї страчені винуватці отруєння дітей меламіном

У Китаї більш ніж 600 дітей отруїлися свинцем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: